Gazas joslā cer pagarināt pamieru

Komentāri
Gazas joslā cer pagarināt pamieru
Foto: AFP/LETA

Izraēlas un Gazas joslas delegācijas trešdien ierodas Ēģiptē, kur notiks diskusijas par izsludinātā 72 stundu pamiera pagarināšanu.

Trīs dienu ilgais pamiers stājās spēkā vakar un līdz šim abas puses to ir ievērojušas. Tas ļaus karadarbības pārņemtajā teritorijā dzīvojošajiem palestīniešiem iepirkt nepieciešamās pārtikas un citas izdzīvošanai vajadzīgās preces, kā arī pārbaudīt savas iepriekš steigā pamestās mājas.

Šis ir jau devītais pamiers kopš ofensīvas sākšanas Gazas joslā pirms vairāk nekā trim nedēļām.

Kopumā konfliktā nogalināti teju 1900 palestīnieši, pārsvarā mierīgie iedzīvotāji.

Gazas josla ir šaura zemes strēle (54 kilometrus gara un 12 kilometrus plata) Vidusjūras piekrastē. Gazas sektors kopš pagājušā gadsimta četrdesmitajiem gadiem ietilpa Palestīnas valstij paredzētajā teritorijā. Vēlāk karadarbības rezultātā Gazas sektoru pievienoja Ēģiptei, bet sešdesmito gadu beigās tā dēvētajā ”Sešu dienu karā” par saimniekiem šajā teritorijā kļuva Izraēla un to pārvaldīja arī Palestīnas autonomijas valdība. Patalban Izraēlas bruņotie spēki kontrolē Gazas joslas gaisa telpu un pieejamību no jūras puses, kā arī kontrolē tās civilos un ekonomiskos sakarus ar pārējo pasauli. 2007. gadā varu šajā teritorijā ieguva Palestīnas sunnītu paramilitāra organizācija un politiskā partija ”Hamas”. Kopš tā laika Gazas josla dzīvo Izraēlas īstenotas militāras blokādes un regulāras apšaudes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl