Gazā aizvadīta līdz šim asiņainākā diena

Komentāri
Gazā aizvadīta līdz šim asiņainākā diena
Foto: AP/SCANPIX

Svētdiena, 20. jūlijs, Gazā bijusi līdz šim asiņainākā diena divu nedēļu ilgajā laikā kopš saasinājās Hamas un Izraēlas konflikts. Izraēlas uzbrukumā Gazas joslai bojā gājušo skaits pārsniedza simtu. Kopumā divu nedēļu laikā gājuši bojā jau 476 palestīniešu. Nogalināti arī 18 izraēlieši, lielākoties militārpersonas.

Kā vēsta “The Guardian”, Izraēla veikusi uzbrukumus arī Gazas joslas dzīvojamajās zonās, līdz ar ko palestīniešu līderi notikušo nodevējuši par “kara noziegumu”.

Lai runātu par situācijas stabilizēšanu pirmdien, 21. jūlijā, Kairā ieradīsies ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. Vizītes laikā, tiekoties ar Ēģiptes un citām augsta ranga arābu valstu amatpersonām, plānots rast risinājumu pamiera noslēgšanai.

Reaģējot uz savas teritorijas apšaudi ar raķetēm, Izraēla aizvadītajā nedēļā sāka sauszemes operāciju “Aizsardzības asmens”.

Tikmēr arvien vairāk palestīniešu mēģina pamest Gazas ziemeļaustrumu rajonus. Cilvēki masveidā bēg no apšaudes vietām, taču robeža ar Ēģipti un Izraēlu ir slēgta un viņiem nav iespējas aizbēgt no kara.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl