Gatavošanās svētdienas referendumam Katalonijā notiek ļoti saspringtā gaisotnē

2 komentāri

Ļoti saspringtā gaisotnē Katalonijā notiek gatavošanās svētdien, 1. oktobrī, gaidāmajam neatkarības referendumam. Spānijas valdības amatpersonas sola referendumu nepieļaut un likusi policijai slēgt vēlēšanu iecirkņus.

Daudzviet tos gan ieņēmuši referenduma atbalstītāji, kuri ir pārliecināti, ka pēc balsojuma Katalonija atdalīsies no Spānijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spānijas policija slēgusi un aizzīmogojusi 1300 no 2315 vēlēšanu iecirkņiem, kurus Katalonijas reģionālā valdība bija sagatavojusi svētdien paredzētajam neatkarības referendumam.

Taču 163 skolās izvietotos vēlēšanu iecirkņus ieņēmuši aktīvisti, kas atbalsta Katalonijas neatkarību. Viņu vidū – skolēni un viņu vecāki, kuri tur  faktiski dzīvo kopš piektdienas.

Spānijas valdība katalāņu centienus atdalīties sauc par antikonstitucionāliem un nelikumīgiem.

Tikmēr Katalonijas neatkarības cīnītāji jau gara acīm redz uzvaru, proti, pārtikušā un plaukstošā reģiona atdalīšanos no lielākās, bet trūcīgākās Spānijas daļas.

Rolands Juma
REFERENDUMA ATBALSTĪTĀJS

Šodien mēs uzvarējām, šodien mēs uzvarējām bailes un draudus, mēs uzvarējām spiedienu, melus un iebiedēšanu, autoritāru valdību, kas nevēlas, lai mēs nokļūtu līdz šim punktam un nevēlējās, ka mēs to darījām miermīlīgā veidā. Viņi mūs nepazīst; mēs kļūstam stiprāki, un tas nozīmē uzvaru, draugi!

Spānijas policija sestdien ieņēmusi Katalonijas valdības sakaru centru, jo tiesa nolēmusi nepieļaut arī elektronisku balsošanu. Spānijas tiesa pat likusi “Google” liegt piekļuvi aplikācijai, kas paredzēta informācijas izplatīšanai par Katalonijas neatkarības referendumu. Referendums svētdien paredzēts no deviņiem, taču tā norise aizvien ir zem milzīgas jautājuma zīmes.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl