Gatavošanās svētdienas referendumam Katalonijā notiek ļoti saspringtā gaisotnē

2 komentāri

Ļoti saspringtā gaisotnē Katalonijā notiek gatavošanās svētdien, 1. oktobrī, gaidāmajam neatkarības referendumam. Spānijas valdības amatpersonas sola referendumu nepieļaut un likusi policijai slēgt vēlēšanu iecirkņus.

Daudzviet tos gan ieņēmuši referenduma atbalstītāji, kuri ir pārliecināti, ka pēc balsojuma Katalonija atdalīsies no Spānijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spānijas policija slēgusi un aizzīmogojusi 1300 no 2315 vēlēšanu iecirkņiem, kurus Katalonijas reģionālā valdība bija sagatavojusi svētdien paredzētajam neatkarības referendumam.

Taču 163 skolās izvietotos vēlēšanu iecirkņus ieņēmuši aktīvisti, kas atbalsta Katalonijas neatkarību. Viņu vidū – skolēni un viņu vecāki, kuri tur  faktiski dzīvo kopš piektdienas.

Spānijas valdība katalāņu centienus atdalīties sauc par antikonstitucionāliem un nelikumīgiem.

Tikmēr Katalonijas neatkarības cīnītāji jau gara acīm redz uzvaru, proti, pārtikušā un plaukstošā reģiona atdalīšanos no lielākās, bet trūcīgākās Spānijas daļas.

Rolands Juma
REFERENDUMA ATBALSTĪTĀJS

Šodien mēs uzvarējām, šodien mēs uzvarējām bailes un draudus, mēs uzvarējām spiedienu, melus un iebiedēšanu, autoritāru valdību, kas nevēlas, lai mēs nokļūtu līdz šim punktam un nevēlējās, ka mēs to darījām miermīlīgā veidā. Viņi mūs nepazīst; mēs kļūstam stiprāki, un tas nozīmē uzvaru, draugi!

Spānijas policija sestdien ieņēmusi Katalonijas valdības sakaru centru, jo tiesa nolēmusi nepieļaut arī elektronisku balsošanu. Spānijas tiesa pat likusi “Google” liegt piekļuvi aplikācijai, kas paredzēta informācijas izplatīšanai par Katalonijas neatkarības referendumu. Referendums svētdien paredzēts no deviņiem, taču tā norise aizvien ir zem milzīgas jautājuma zīmes.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl