Gatavošanās svētdienas referendumam Katalonijā notiek ļoti saspringtā gaisotnē

2 komentāri

Ļoti saspringtā gaisotnē Katalonijā notiek gatavošanās svētdien, 1. oktobrī, gaidāmajam neatkarības referendumam. Spānijas valdības amatpersonas sola referendumu nepieļaut un likusi policijai slēgt vēlēšanu iecirkņus.

Daudzviet tos gan ieņēmuši referenduma atbalstītāji, kuri ir pārliecināti, ka pēc balsojuma Katalonija atdalīsies no Spānijas.

Spānijas policija slēgusi un aizzīmogojusi 1300 no 2315 vēlēšanu iecirkņiem, kurus Katalonijas reģionālā valdība bija sagatavojusi svētdien paredzētajam neatkarības referendumam.

Taču 163 skolās izvietotos vēlēšanu iecirkņus ieņēmuši aktīvisti, kas atbalsta Katalonijas neatkarību. Viņu vidū – skolēni un viņu vecāki, kuri tur  faktiski dzīvo kopš piektdienas.

Spānijas valdība katalāņu centienus atdalīties sauc par antikonstitucionāliem un nelikumīgiem.

Tikmēr Katalonijas neatkarības cīnītāji jau gara acīm redz uzvaru, proti, pārtikušā un plaukstošā reģiona atdalīšanos no lielākās, bet trūcīgākās Spānijas daļas.

Rolands Juma
REFERENDUMA ATBALSTĪTĀJS

Šodien mēs uzvarējām, šodien mēs uzvarējām bailes un draudus, mēs uzvarējām spiedienu, melus un iebiedēšanu, autoritāru valdību, kas nevēlas, lai mēs nokļūtu līdz šim punktam un nevēlējās, ka mēs to darījām miermīlīgā veidā. Viņi mūs nepazīst; mēs kļūstam stiprāki, un tas nozīmē uzvaru, draugi!

Spānijas policija sestdien ieņēmusi Katalonijas valdības sakaru centru, jo tiesa nolēmusi nepieļaut arī elektronisku balsošanu. Spānijas tiesa pat likusi “Google” liegt piekļuvi aplikācijai, kas paredzēta informācijas izplatīšanai par Katalonijas neatkarības referendumu. Referendums svētdien paredzēts no deviņiem, taču tā norise aizvien ir zem milzīgas jautājuma zīmes.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl