Gatavojoties referendumam, Spānijas valdība Katalonijā ieved policijas papildspēkus no visas valsts

0 Komentāru
Gatavojoties referendumam, Spānijas valdība Katalonijā ieved policijas papildspēkus no visas valsts
Foto: EPA / LETA

Spānijas valdība norīkojusi iespaidīgus policijas spēkus uz Kataloniju, kur svētdien gaidāms neatkarības referendums.  Madride par katru cenu cenšas apturēt tautas nobalsošanas rīkošanu, taču Katalonijas amatpersonas to vērtē kā draudus demokrātijai.

Desmitiem policijas mikroautobusu piektdien tika izvietoti Barselonas ostā, Spānijas policijai gatavojoties svētdien plānotajam reģiona neatkarības referendumam, kura norisi Madride ir apņēmusies nepieļaut. Spānijas centrālās varas iestādes ir nosūtījušas uz Kataloniju tūkstošiem policistu, lai nodrošinātu, ka balsojums nenotiek.

Reģionālās tiesas devušas policijai rīkojumu aplenkt skolas, kurās paredzēts ierīkot balsošanas iecirkņus. Madride referendumu uzskata par nelegālu, taču Katalonijas separātisti aicinājuši cilvēkus masveidā ierasties balsošanas iecirkņos, tādā veidā paužot miermīlīgu pretestību, pat ja viņiem neļaus balsot. Katalonijas premjers šodien pauda pārliecību, ka policijas papildspēki ir pilnīgi lieki.

”Jau ilgus gadus mēs Katalonijā esam organizējuši un mobilizējuši tautu, miljoniem cilvēku ir izgājuši ielās, un nav piedzīvoti nekādi incidenti. Tas būtu ne vien paradoksāli bet arī aizdomīgi, ja kaut kādi vardarbīgi incidenti notiktu tieši tagad, kad Katalonijā ir vairāk policistu nekā jebkad,” teic Katalonijas premjerministrs Karless Pudžemons.

Pēdējo nedēļu laikā simtiem kataloniešu dienu no dienas ir izgājuši ielās, protestējot pret Madrides kampaņu pret referenduma norisi. Policija ir konfiscējusi tūkstošiem referenduma biļetenu, bet tiesas piedraudējušas ar reģionālo amatpersonu arestiem.

Šobrīd visas pazīmes liecina, ka svētdiena Katalonijā un tās galvaspilsētā Barselonā nebūs mierīga. Prognozējot ka ielas būs pilnas ar saniknotiem demonstrantiem, Spānijā lielākais lielveikalu tīkls El Corte Ingles paziņojis, ka pilsētas centrā slēgs trīs no saviem veikaliem. Savukārt valdība Madridē informējusi, ka tiks daļēji slēgta arī gaisa telpa virs Barselonas – otrās lielākās pilsētas Spānijā.

0 Komentāru