Gatavo jaunas sankcijas pret Kremli saistībā ar Navaļnija cietumsodu

6 komentāri
Gatavo jaunas sankcijas pret Kremli saistībā ar Navaļnija cietumsodu
AP/SCANPIX

Pēc Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tiesas prāvas otrdien, 2, janvārī, nosacīto cietumsodu aizstājot ar reālu, Maskavas un Sanktpēterburgas ielās notika plaši protesti ar daudziem aizturētajiem, kamēr Rietumi gatavo jaunas sankcijas pret Kremli, vēsta TV3 Ziņas.

Aleksejs Navaļnijs jau gadiem ir redzamākais Kremļa kritiķis un prezidenta Vladimira Putina pretinieks. Pērn pārdzīvojis noindēšanas mēģinājumu un ilgstošu atkopšanos Vācijā, viņš šogad atgriezās Krievijā, apzinoties, ka mājās viņu uzreiz sagaida aizturēšana.

Vakar politiķis stājās tiesas priekšā. Daudzus sapulcējušos atbalstītājus ārpusē aizturēja. Kā liecina sēdes skaņas ieraksts, Navaļnijs arī tiesā turpināja izsmiet Putinu, uzsverot, ka Kremļa saimnieku turpina aizvainot neveiksmīgais noindēšanas mēģinājums.

Lasi vēl: Navaļnijam tiesa piespriedusi trīsarpus gadu cietumsodu

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs

“Ziniet, bija Aleksandrs Atbrīvotājs. Un bija Jaroslavs Gudrais. Un mums būs Vladimirs – apakšbikšu indētājs. Tā viņš ieies vēsturē.”

Tiesa lēma Navaļnija nosacīto cietumsodu aizstāt ar reālu. Iemesls – politiķis, atbilstoši nosacītā soda noteikumiem, nav atskaitījies Krievijas iestādēs, kamēr Vācijā veseļojās. Opozicionāram divarpus gadus nāksies pavadīt aiz restēm, un tas saniknoja daudzus viņa atbalstītājus. Maskavas un Sanktpēterburgas ielās izvērsās plaši protesti.

Protesta akcijās aizturēti vairāk nekā 1000 cilvēku. Daudzos gadījumos tas notika vardarbīgi. Demokrātijas apspiešanu Krievijā nosodīja vairums Rietumvalstu, savukārt Kremlis uzsver, ka tiesas procesus nekomentē, bet attiecībā uz protestētājiem rīkojies adekvāti.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

“Par Navaļnija tiesas prāvu tagad sacelta milzīga histērija. Tiek absolūti slēpts, ka likuma, kas regulēju protestus un demonstrācijas Rietumos, ir daudz striktāki nekā Krievijā.”

Kā vēsta vietējās organizācijas, pēdējo nedēļu Navaļnija atbalsta protestos kopumā aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku. Eiropas Savienība plāno jaunas sankcijas Kremlim.

Vairāk lasi šeit: Navaļnija atbalstītāju protestos aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku

6 komentāri