Ganā vakcīnu pret Covid-19 piegādēs aktīvi izmanto dronus

0 Komentāru
Ganā vakcīnu pret Covid-19 piegādēs aktīvi izmanto dronus
REUTERS/SCANPIX

Vakcīnu pret Covid-19 piegādē šobrīd viena no aktīvākajām bezpilota lidaparātu izmantotājām ir Āfrikas valsts Gana, kur gaisā jau teju izveidojusies vakcīnu dronu satiksme, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Valstīs ar mazāk attīstītu infrastruktūru, īpaši vietās, kas ir attālāk no apdzīvotajām vietām, dronu pielietošanai vakcīnu piegādēs ir vairākas priekšrocības.

Pirmkārt, iespējams krietni daudzkārt samazināt transportēšanas laiku. Tāpat arī piegādes var veikt biežāk, ar mazāku kravas apjomu – tā var pārliecināties, ka vakcīnas tiks izlietotas pirms derīguma termiņa beigām.

Ganā šobrīd ir viena no aktīvākajām vakcīnu-dronu piegādes sistēmām – to nodrošina ASV uzņēmums “Zipline”, kas līdzīgu servisu piedāvā arī Ruandā. Uzņēmuma mērķis pa gaisu piegādāt vismaz 2,5 miljonus vakcīnu devu, galvenokārt uz valsts nomalēm.

Vienlaikus gaisā var atrasties līdz pat 40 “Zipline” droniem. Katra baterijai ir pa spēkam izturēt kopā 160 kilometrus tālu ceļu – līdz veselības centram un atpakaļ.

Pirms kārtējās vakcīnu kravas ierašanās, veselības centra vai slimnīcas atbildīgais darbinieks saņem brīdinājumu viedtālrunī.

Uzņēmuma lidaparāti vakcīnu kravas piegādā, tās nometot no neliela augstuma. Glabātuves gan ir triecienu un karstuma drošas, lai izturētu neparasto ceļojumu.

Gana bija pirmā valsts, kas saņēma pasaulē īstenotās “Covax” programmas vakcīnas mazāk attīstītajām valstīm. Pēc novērotajām sekmēm Ganā, uzņēmums plāno izplesties arī Nigērijā.

0 Komentāru