Komentāri
Gājputnu migrācija Dānijā izveidojusi ikgadēju dabas fenomenu – Melno sauli

Sākoties gājputnu masveidīgai emigrācijai, Dānijā atkal novērots dabas fenomens. Tam dots nosaukums Melnā saule.

Katru rudeni simtiem tūkstošiem migrējošo strazdu pulcējas Veidenas Piejūras Nacionālā parka dumbrājos Dānijā. Šeit viņi barojas un atpūšas pirms nākamā garākā pārlidojuma ceļa uz savām ziemošanas mītnēm Eiropas dienvidos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikā, kad putni mēģina nolaisties viņi dejo un veido struktūras, lai izvairītos no plēsējputnu uzbrukumiem, kas tuvojas  baram. Tā kā šīs kustīgās deju figūras aizsedz debesis, šis fenomens tiek dēvēts par  Melno sauli.

Dabas pētnieks Ivers Grems atzīst, ka Melnā saule ir lielākais Dānijas dabas notikums. Katru rudeni, lai noskatītos strazdu priekšnesumos  parkā ierodas ap 100 000 apmeklētāju. Katru vakaru no septembra beigām līdz oktobra vidum saulei rietot dumbrājos nolaižas līdz pat vienam miljonam putnu. Pēc maltītes un atpūtas tie atkal dodas ceļā, lai atgrieztos tikai pavasarī.

Veidenas Piejūras Nacionālais parks ir iekļauts Pasaules mantojuma sarakstā, un tas atrodas Dānijas rietumu piekrastē pie robežas ar Vāciju.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl