Gaidāms, ka šonakt Hilariju Klintoni oficiāli nominēs ASV prezidenta amatam

Pievienot komentāru
Gaidāms, ka šonakt Hilariju Klintoni oficiāli nominēs ASV prezidenta amatam
AFP/Scanpix

ASV turpinās prezidenta vēlēšanu kaislības! Šodien sācies Demokrātu konventa formālais balsojums par Hilarijas Klintones oficiālu nominēšanu prezidenta amatam.

Uzstājoties konventa laikā, Klintone kritizējusi savu sāncensi – Republikāņu partijas jau nominēto Donaldu Trampu. Viņa nosodījusi Trampa ārpolitisko nostāju un izteikumus, ka, stājoties amatā, viņš panāks, lai NATO dalībvalstis maksā par savu aizsardzību, nevis paļaujas, ka izdevumus segs ASV.

Šonakt pirms Klintones oficiālas nominēšanas gaidāma viņas dzīvesbiedra eksprezidenta Bila Klintona runa.

“Ja mēs drošības un ekonomikas ziņā norobežojamies un patveramies aiz kādas iedomātas sienas, pazaudējam savas līderpozīcijas un spēju dominēt šajā gadsimtā. Ja ASV nav spējīga būt līdere un tādējādi arī atbalstīt citus, rodas vakuums un haoss, citas valstis var mēģināt pārņemt vadību,” norāda Klintone.

Savukārt ceturtdien – konventa noslēdzošajā dienā Klintone jau kā Demokrātu oficiālā kandidāte uzstāsies ar nominācijas pieņemšanas runu. Jāpiebilst, ka runai būs liela nozīme, jo Donalda Trampa konventu noslēdzošā runa ievērojami palielinājusi viņa reitingu un sabiedriskās domas aptaujās viņam pat par dažiem procentiem izdevies Klintoni apsteigt.