Gada apskats: Karš Sīrijā

Komentāri

Pilsoņu karš Sīrijā bijis viens no karstākajiem tematiem pasaules ārpolitikā. Šogad apritēja pieci gadi kopš asiņainā militārā konflikta sākuma, kas prasījis daudzu tūkstošu cilvēku dzīvības. Skaties.lv piedāvā retrospektīvu atskatu uz šī gada notikumiem Sīrijā.

ANO ceļ trauksmi! Sīrijā no bada cieš vismaz 500 000 cilvēku

Martā ANO izplatīja ziņojumu, kurā minēts, ka Sīrijā kaujinieku aplenktajās teritorijās badu cieš vismaz 500 000 cilvēku, turklāt vairāki tūkstoši, iespējams, jau miruši bada nāvē. Viņiem trūkst ēdiena, ūdens un medikamentu. Kopumā piecus gadus ieilgušais pilsoņu karš Sīrijā līdz tam brīdim bija prasījis vismaz 250 000 dzīvību, bet vēl 11 miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Putins tiekas ar Keriju Sīrijas jautājumā. Abi apmainās ar indīgām piezīmēm

Marta beigās ASV un Krievija it kā vienojās par trauslā Sīrijas pamiera stiprināšanu un rī vismaz vārdos abas lielvalstis apliecināja vēlmi uzlabot savstarpējās attiecības. Par kādiem īpašiem panākumiem pēc ASV Valsts sekretāra vizītes Maskavā gan nebija pamata runāt. Par saspringumu joprojām liecināja indīgas piezīmes, ar ko lielvaru līderi tikšanās laikā apmainījās preses klātbūtnē.

Daesh sarīkots uzbrukums Sīrijā! Vismaz 40 bojāgājušie

27. jūlijā kara plosītajā valstī teroristu grupējuma Daesh sarīkotā uzbrukumā nogalināti vismaz 40 cilvēki, bet vēl vismaz 100 ievainoti. Uzbrukums noticis kurdu kontrolētajā Sīrijas ziemeļaustrumu pilsētā Kāmišlī (Qamishili) pilsētā. Eksplodējot bumbai, sagrautas vairākas ēkas.

Šis nelaimīgais puisēns kļuvis par Sīrijas kara simbolu… Kas viņš ir un kāds ir viņa stāsts?

Augustā pasaules medijus pāršalca šokējoša fotogrāfija, kurā redzams karā cietis puisēns, sēžam mediķu automašīnā. Nepatīkamā fotogrāfija nodēvēta par Sīrijas prezidenta Asada kara simbolu…

Drošības policija aiztur Latvijas pilsoni, kurš karojis Sīrijā

Sīrijas karā iesaistījies kāds Latvijas iedzīvotājs – septembrī Drošības policija paziņoja, ka aizturējusi kādu vīrieti, Latvijas pilsoni, par, iespējams, prettiesisku piedalīšanos konfliktā Sīrijā. Vēlāk pret viņu lūgts sākt kriminālvajāšanu. Tiek

Komponists Imants Kalniņš pauž atbalstu Asada režīmam Sīrijā

Uzmanību sev pievērsis arī tautā mīlētais komponists Imants Kalniņš, kurš mikroblogošanas vietnē “Twitter” paudis atbalstu Bašara al Asada režīmam Sīrijā. Reaģējot uz to, ka Sīrijas valdības spēki ar Irānas vienību un Krievijas gaisa spēku palīdzību turpina atkarot opozīcijas grupējumu kontrolētos valsts lielākās pilsētas Alepo rajonus, komponists “Twitter” ierakstījis apsveikumu Asadam un viņa sievai.

Jauns pavērsiens: Alepo atsākušās kaujas starp nemierniekiem un Sīrijas režīma spēkiem

Pretēji tam, ka 14. decembrī tika izsludināts pamiers, Sīrijas pilsētā Alepo no jauna atsākās cīņas starp nemierniekiem un Sīrijas valdības spēkiem, tādējādi laužot pamiera vienošanos.

Internetu pāršalkušas ziņas no civiliedzīvotājiem, kas iesprostoti Alepo pilsētā. Daudzi no viņiem lūdz pēc palīdzības, savukārt citi publicējuši atvadu vārdus.

Foto – izpostītā pilsēta

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl