Gada apskats: Bēgļu krīze Eiropā

Komentāri

Šogad notikumu epicentrā bija bēgļu krīze – cilvēku straumes plūst uz Eiropu, radot bažas, kur visiem šiem cilvēkiem palikt un vai maz iespējama bēgļu integrācija. Marta beigās oficiāli spēkā stājies migrantu atpakaļ nosūtīšanas plāns, par kuru vienojusies Eiropas Savienība un Turcija. Tas paredz, ka ikviens bēglis, kurš nonācis Grieķijā, Turcijai ir jāuzņem atpakaļ. Neskatoties uz to, pie Eiropas krastiem izmaiņas neredz – aizvien simtiem migrantu šķērso Egejas jūru, lai nonāktu Grieķijā.

Aprīlī Turcijā ieradies pirmais kuģis ar nelegālajiem imigrantiem, kas izraidīti no Grieķijas saskaņā Eiropas Savienības un Ankaras vienošanos. Savukārt Vācijā nogādāti pirmie sīriešu bēgļi no Turcijas. Tas nozīmē, ka ES-Turcijas vienošanās patiesi stājusies spēkā, neraugoties uz plašo kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Vasarā arī tika publicēta pētījums, kas apliecināja, ka bēgļu skaits pasaulē šogad sasniedzis kārtējos nepatīkamo rekordu – bailēs no vardarbības un vajāšanas savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā 65 miljoni cilvēku. Un puse no viņiem ir 18 gadu vecumu nesasnieguši bērni. Ar šādiem datiem 20.jūnijā, starptautiskajā bēgļu dienā klajā nākusi ANO Bēgļu aģentūra.

Savukārt Francijas ostas pilsētas Kalē nelegālo imigrantu nometnes Džungļi likvidācijas pirmajā dienā no tās evakuēti teju divarpus tūkstoši bēgļu.

Foto no Kalē Džungļu likvidācijas

Foto bēgļi ceļā uz Eiropu

Līdz oktobrim pārtverti teju 6000 bēgļu, kuri Eiropas krastus centušies sasniegt 40 laivās.
Amatpersonas atklāj, ka daudzu nelegālo imigrantu veselības stāvoklis ir kritisks un viņi nodoti mediķu aprūpei. Jaunākie starptautiskās migrācijas dati liecina, ka Itāliju šogad sasnieguši vairāk nekā 132 000 bēgļu.

Video, kā saniknotu nelegālo imigrantu pūļi uzbrūk Latvijas kravas automašīnām Francijas ostas pilsētā Kalē.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl