G7 valstis apspriedīs Lielbritānijas ideju par ātrās reaģēšanas mehānismu cīņai ar Krievijas dezinformāciju

2 komentāri
G7 valstis apspriedīs Lielbritānijas ideju par ātrās reaģēšanas mehānismu cīņai ar Krievijas dezinformāciju
REUTERS/SCANPIX

G7 valstu ārlietu ministru sanāksmē Londonā nākamnedēļ tiks apspriests Lielbritānijas ierosinājums izstrādāt ātrās reaģēšanas mehānismu, lai pretdarbotos Krievijas izplatītajai propagandai un dezinformācijai, svētdien paziņojusi Londona.

G7 valstu ārlietu ministru sanāksme plānota klātienē Londonā no pirmdienas līdz trešdienai.

Ideja ir apvienot spēkus, lai atspēkotu melus un nodrošinātu patiesu informāciju iedzīvotājiem Lielbritānijā un visā pasaulē, pirms sanāksmes sacīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

Sanāksmē Rābs prezentēs Ārlietu ministrijas finansētu pētījumu, kurā secināts, ka interneta troļļu tīkls uzbrūk laikrakstiem demokrātiskās valstīs, lai izplatītu promaskaviskus uzskatus, ziņoja laikraksts “Sunday Times”.

“Prokrieviskie troļļi publisko komentārus par Ukrainu un citām jomām – gan,  lai ietekmētu viedokļus šeit, gan arī šo komentāru atskaņošanai Krievijas medijos,” laikrakstam sacīja Rābs.

“Tas ir labs piemērs nogurdinošajai cīņai, kurā esam ierauti. Mēs savedam lielvaras kopā, lai aizstāvētu atvērtās sabiedrības,” sacīja Rābs, bet nesniedza plašāku informāciju par ierosināto ātrās reaģēšanas mehānismu.

Krievija un Ķīna mēģina sašķelt sabiedrības Rietumos, vai nu izplatot dezinformāciju vēlēšanu laikā, vai arī melojot par COVID-19 vakcīnām, uzskata Lielbritānijas, ASV un Eiropas drošības jomas amatpersonas.

Krievija noliedz, ka iejauktos ārvalstu darīšanās, un apgalvo, ka Rietumus sagrābusi pretkrieviska histērija. Ķīna savukārt pārmet Rietumiem huligānisku uzvedību.

Lielbritānija ir novērtējusi Krieviju par vislielāko draudu tās drošībai, bet Ķīnu uzskata par savu lielāko ilgtermiņa izaicinājumu militāri, ekonomiski un tehnoloģiski.

Rābs sestdien paziņoja, ka piešķirs raidorganizācijai “BBC World Service” papildu astoņus miljonus mārciņu (9,2 miljonus eiro), lai palīdzētu šim medijam cīņā ar dezinformāciju.