Komentāri
Frontex: 2014. gadā ES iekļuvuši 280 000 imigrantu
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienībā (ES) 2014. gadā iekļuvuši aptuveni 280 000 imigrantu, kas ir trīsreiz vairāk nekā iepriekšējā gadā, trešdien paziņojusi ES robežapsardzības pārvalde Frontex, norādot, ka tas ir milzīgs pieaugums.

2013. gadā ES iekļuva aptuveni 100 000 imigrantu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pagājušajā gadā visvairāk pie robežām bija Sīrijas pilsoņi, un mēs zinām, no kā viņi bēg,” norādīja Frontex preses pārstāve.

Simtiem imigrantu ir gājuši bojā, mēģinot nokļūt Eiropā, šķērsojot Vidusjūru.

Imigrantu pieplūdumu palielinājusi arī nestabilā situācija Lībijā.

“Iemeslu dramatiskajam imigrācijas pieaugumam ir daudz: dramatiskā situācija Sīrijā, Eritrejā, Dienvidsudānā, Kongo Demokrātiskajā Republikā un Irākā apvienojumā ar faktu, ka Lībija ir (..) valsts bez funkcionējošām tiesībsargājošām iestādēm,” norādīja Frontex preses pārstāve.

“Tas radījis ideālus apstākļus cilvēku kontrabandistiem, kas Lībijā darbojas nesodīti. Lībija ir kļuvusi par galveno izbraukšanas punktu imigrantiem,” viņa piebilda.

Sava loma imigrantu pieplūdumā bijusi arī teroristu organizācijas Islāma valsts aktivitātēm, secinājusi Frontex.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl