Frankfurtē veikta iespaidīga policijas kratīšanas operācija “Deutsche Bank” birojos

0 Komentāru
Frankfurtē veikta iespaidīga policijas kratīšanas operācija “Deutsche Bank” birojos
REUTERS/SCANPIX

Vācijas varasiestādes veikušas iespaidīgu kratīšanas operāciju ”Deutsche Bank” birojos un galvenajā mītnē pēc aizdomām par naudas atmazgāšanu. Operācija notiek, izmeklējot tā dēvēto ”Panamas dokumentu” lietu.

170 policijas darbinieki un izmeklētāji ceturtdienas rītā veikuši kratīšanas sešos bankas birojos Frankfurtē. Varasiestādēm pastāv pamatotas aizdomas, ka divi bankas darbinieki palīdzējuši klientiem izveidot ofšoru uzņēmumus tā dēvētajās nodokļu patvēruma valstīs, lai noziedzīgi iegūtus līdzekļus vēlāk pārskaitītu uz Vācijas lielāko banku.

“Kopš šā rīta pārmeklējam ”Deutsche Bank” birojus – koncentrējam izmeklēšanu uz diviem bankas darbiniekiem. Aizdomās turamie ir 50 un 46 gadus veci. Mūsu redzeslokā ir arī citi darbinieki, kuri vēl nav identificēti. Pārmeklējam arī aizdomās turētā dzīvokli,” norādīja Frankfurtes prokuratūras pārstāve Nadja Nīsena.

Ja apstiprināsies izmeklētāju aizdomas, nelegāli iegūtas naudas atmazgāšanas apmēri ir lieli – prokuratūra vēsta, ka “Deutsche Bank” tiek turēta aizdomās par palīdzības sniegšanu aptuveni 900 klientiem un apmēram 311 miljonu eiro atmazgāšanu.

”Aizdomas radās šā gada augustā, kad Federālā kriminālpolicija noslēdza “Panamas dokumentu” analīzi. Rezultāti liecināja, ka “Deutsche Bank” varētu būt palīdzējusi klientiem izveidot ofšoru uzņēmumus,” turpina prokuratūras pārstāve.

Pati banka norāda, ka pilnībā sadarbojas ar izmeklētājiem un apstiprina izskanējušo informāciju, ka kratīšana saistīta ar aizdomīgām darbībām ar ofšoru uzņēmumiem. ”Protams, sadarbosimies ar izmeklētājiem, jo mums ir svarīgi, lai visi aizdomīgie darījumi tiktu ātri vien atklāti un izmeklēti. Pēdējos gados mēs jau esam pierādījuši, ka varam produktīvi sadarboties ar varasiestādēm un darīsim to atkal,” atbild ”Deutsche Bank” pārstāvis Jorgs Eigendrofs.

Pēdējos gados “Deutsche Bank” maksājusi arī ievērojamas soda naudas pēc naudas atmazgāšanas skandālu atklāšanas. Pērn britu un ASV regulatori uzlika 630 miljonu lielu sodu bankai pēc gaismā nākušām ziņām par nelegāli virzītiem 10 miljardiem dolāru caur bankas filiālēm Maskavā, Londonā un Ņujorkā.

0 Komentāru