Komentāri

Pirms svētdien Francijā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām centriskais kandidāts Emanuels Makrons iesniedzis prokuratūrā prasību sākt izmeklēšanu par iespējamu viltus ziņu izmantošanu vēlētāju ietekmēšanai.

Makrons iesniegumā norādījis uz internetā izplatītām baumām, kurās teikts, ka viņam kā bijušajam ekonomikas ministram un investīciju baņķierim esot saistības ar kādu Karību reģiona banku un Makronam esot ārzonas konts Bahamu salās.

Uz šīm baumām vēlāk atsaucās arī Makrona sāncense, Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna. Makrona atbalstītāji norādījuši, ka viņu kandidāts ir “dezinformācijas kampaņas” upuris.

“Man nav ārzonas konta Bahamās vai kādā nodokļu paradīzē. Šīs ir tipiskas viltus ziņas, ko sākusi Lepēnas kundze. Tā parādījušās interneta vietnēs, kas saistītas ar Krievijas interesēm,” sacīja Makrons.

Francijas mediji gan norāda, ka dokuments esot klajš viltojums. Tajā redzamā Makrona paraksta pirmais burts neatbilst viņa paraksta oriģinālam, un sīkāka dokumenta izpēte apliecina, ka tas izveidots tieši pirms izplatīšanas.

Lasi vēl