Francijas prezidents nejauši nosauc Austrālijas premjerministra sievu par “gardu”

1 komentārs

Ceturtdien, 2. maijā, daudzu sajūsmu izpelnījušies Francijas prezidenta Emanuela Makrona mazliet neveiklie izteikumi vizītes laikā Austrālijā.

Kļūdoties angļu valodas lietojumā, viņam sanāca visai nepiedienīgs kompliments Austrālijas premjerministra kundzei.

Makrons devās uz Austrāliju triju dienu vizītē. Tās noslēgumā preses konferencē viņš pagriezās pret Austrālijas premjeru Malkolmu Tērnbulu, lai pateiktos, un nejauši nodēvēja viņa sievu Lūsiju par “gardu”.

Emanuels Makrons
Francijas prezidents

Es vēlos pateikties Jums par uzņemšanu. Paldies Jums un Jūsu gardajai sievai par silto uzņemšanu un lielisko šīs vizītes organizēšanu!

Francijas prezidents, kurš parasti demonstrē lielisku angļu valodas prasmi, šoreiz izvēlējās neatbilstošu angļu valodas vārdu – “delicious”. Kļūme acīmredzami radās tāpēc, ka līdzīgs franču vārds “delicieux” nozīmē arī “apburošs”.

Vēlāk privātās vakariņās Makrons, Tērnbuls un viņa sieva par šo neveiklo situāciju esot gardi pasmējušies.

“Lūsija bija ļoti glaimota. Viņa man lūdza pateikt, ka uzskatīja prezidenta komplimentu par burvīgu un atmiņā paliekošu. Tā bija lieliska vizīte. Prezidents Makrons apbūris Austrāliju,” norādījis Tērnbuls.

Šis pārpratums nodrošināja “vieglāku” noslēgumu Makrona vizītei Austrālijā, kurā apspriestas tādas nopietnas tēmas kā Irānas kodolvienošanās un Ķīnas pieaugošā ietekme pasaulē.

1 komentārs