Komentāri
Francijas iedzīvotāji izdarījuši savu izvēli – Makrona partija vēlēšanās guvusi pārsvaru
LETA / AFP

Svētdien, 11. jūnijā, notikušajā parlamenta vēlēšanu pirmajā kārtā Francijas iedzīvotāji izdarījuši izvēli. Valsts prezidenta Emanuela Makrona partija vairāk nekā pārliecinoši uzvarējusi un pretendē uz nospiedošu vairākumu parlamentā.

Tikai pirms gada izveidotā kustība “Uz priekšu, republika!” Makrona vadībā līdz nepazīšanai varētu pārveidot politisko skatuvi Francijā. Centriskā partija iegūs vairāk nekā 400 mandātus 577  vietu lielajā parlamentā. Otro vietu prognozē Republikāņiem ar aptuveni 100 vietām, taču lielāko fiasko varētu būt piedzīvojuši sociālisti, kuri zaudēs vairāk nekā 200 deputātu mandātu no pašreizējā parlamenta sastāva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie vēlēšanu urnām devušies vien 49% procenti balsstiesīgo. Zemo vēlētāju aktivitāti bijusī prezidenta amata kandidāte, galēji labējā Marina Lepēna noveļ uz cilvēku neticību Makrona politikai un negodīgo vēlēšanu sistēmu. Šo svētdien cilvēki vēlreiz dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par kandidātiem otrajā vēlēšanu kārtā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl