Komentāri
Francijas iedzīvotāji izdarījuši savu izvēli – Makrona partija vēlēšanās guvusi pārsvaru
LETA / AFP

Svētdien, 11. jūnijā, notikušajā parlamenta vēlēšanu pirmajā kārtā Francijas iedzīvotāji izdarījuši izvēli. Valsts prezidenta Emanuela Makrona partija vairāk nekā pārliecinoši uzvarējusi un pretendē uz nospiedošu vairākumu parlamentā.

Tikai pirms gada izveidotā kustība “Uz priekšu, republika!” Makrona vadībā līdz nepazīšanai varētu pārveidot politisko skatuvi Francijā. Centriskā partija iegūs vairāk nekā 400 mandātus 577  vietu lielajā parlamentā. Otro vietu prognozē Republikāņiem ar aptuveni 100 vietām, taču lielāko fiasko varētu būt piedzīvojuši sociālisti, kuri zaudēs vairāk nekā 200 deputātu mandātu no pašreizējā parlamenta sastāva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pie vēlēšanu urnām devušies vien 49% procenti balsstiesīgo. Zemo vēlētāju aktivitāti bijusī prezidenta amata kandidāte, galēji labējā Marina Lepēna noveļ uz cilvēku neticību Makrona politikai un negodīgo vēlēšanu sistēmu. Šo svētdien cilvēki vēlreiz dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par kandidātiem otrajā vēlēšanu kārtā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl