Francijas gaisa spēku pirmajā uzbrukumā iznīcina “Islama valsts” loģistikas bāzi

Pievienot komentāru
Francijas gaisa spēku pirmajā uzbrukumā iznīcina “Islama valsts” loģistikas bāzi
Foto: AFP/SCANPIX

Pirmajā Francijas gaisa spēku uzbrukumā iznīcināta ”Islama valsts” grupējuma loģistikas bāze Irākā, paziņojis Francijas prezidents Fransuā Olands.

Kaujas lidmašīnas ”Rafale” veica uzbrukumu ”Islama valsts” grupai Irākas ziemeļaustrumos, un mērķis ir ”pilnībā iznīcināts”, ziņo Francijas prezidenta birojs.

Prezidents apliecināja, ka uzbrukumi džihādistiem turpināsies arī tuvākajās dienās.

Jau iepriekš F. Olands Bagdādē, tiekoties ar Irākas premjerministru Haidaru al Abadi, apliecināja Francijas gatavību palielināt militāro atbalstu Irākai cīņā pret džihādistiem.

Jau ziņots, ka teroristiskais grupējums “Islama valsts” publicējis video, kurā brīdina ASV par asinspirti gadījumā, ja ASV izvietotais karaspēks mēģinās iznīcināt džihādistus.Video ar nosaukumu ”Kara liesmas” veidots kā Holivudas filmas treileris. Minūti garajā filmā attēlots, kā sprādziens ievaino ASV karavīrus. Tajā iekļauti skati no Baltā nama un kadrs ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kurš 2011. gadā paziņo, ka kaujas vienības nekad neatgriezīsies Tuvajos Austrumos. Pirms video beigām parādās uzraksts ”cīņa ir tikko sākusies”.