Francijas gaisa spēkos sāk “dienēt” ērgļi, kuri ir apmācīti notriekt dronus

0 Komentāru
Francijas gaisa spēkos sāk “dienēt” ērgļi, kuri ir apmācīti notriekt dronus
Foto: Scanpix

Francijas gaisa spēkos sākuši “dienēt” ērgļi. Ar ārkārtīgi labo redzi apveltītie plēsējputni tiek īpaši trenēti, lai vajadzības gadījumā notriektu nepareizā vietā ielidojušus dronus.

Mondemarsānas Gaisa spēku bāzē, kas atrodas netālu no Spānijas robežas, ikdienas militārie treniņi ir sākušies arī zeltainajiem ērgļiem. Šie putni, kuru redze ir četras reizes asāka nekā cilvēkam, tiek gatavoti cīņai ar baterijām lādētajiem un ar pulti vadītajiem droniem, ko jebkurš var nopirkt veikalā. Ja drons apzināti vai neapzināti ielido drošībjutīgajās zonās, piemēram, prezidenta pils teritorijā, ērgļa uzdevums ir to notriekt.

Gudro plēsējputnu apmācība sākas vēl pirms dzimšanas. Ērgļu olas tiek noliktas un drona virsmas un drons kalpo arī kā ligzda arī pēc ērglēnu izšķilšanās. Pieaugot ērgļi tiek trenēti dronu uzskatīt par laupījumu un ikreiz pēc tā notriekšanas tiek apbalvoti ar gaļas gabalu.

Foto

Lidojošie droni Francijā sacēla pamatīgu trauksmi pirms diviem gadiem, kad tie tika pamanīti lidināmies virs Elizejas pils Parīzē un virs militārajiem objektiem Bretaņā. Šie incidenta piespieda armiju meklēt risinājumu kā nevietā lidojošos objektus notriekt, bet likumdevējiem nācās pieņemt noteikumus, kas aizliedz dronu lietošanu apdzīvotās teritorijās un uzliek par pienākumu drona īpašniekiem savu iekārtu reģistrēt valsts institūcijā.

0 Komentāru