Francijas finanšu ministrs: Steidzami jādomā, kā apturēt ES ekonomiskās lejupslīdes tempus

3 komentāri
Francijas finanšu ministrs: Steidzami jādomā, kā apturēt ES ekonomiskās lejupslīdes tempus
AFP / SCANPIX

Parīzē piektdien pārrunāta Eiropas Savienības (ES) ekonomiskā stabilitāte un instrumenti, kā nepieļaut turpmāku bloka ekonomisko lejupslīdi.

Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski akcentēja, ka vairāk nekā par “Brexit” atstātajām sekām šobrīd ir jādomā, kā apturēt ES ekonomiskās lejupslīdes tempus. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka nepieciešams stiprināt eirozonas un arī eiro pozīcijas globālajā vidē.

“Mums jānostiprina eiro loma starptautiskā līmenī. Tā kā tas ir Eiropas ekonomiskās suverenitātes nosacījums, nav normāli, ka kopējā tirgū joprojām neskaitāmos darījumos starptautiskās naudas apmaiņas notiek dolāros, nevis eiro. Mums ir jādomā par savas valūtas un, protams, arī eirozonas stiprināšanu,” pauž Lemērs.

Vienlaikus piektdien sāktas sarunas pie digitālā nodokļa politikas izstrādes. Amatpersonas akcentēja, ka nodokļa mērķis ir mazināt negatīvās sekas, ko uz kopējo tautsaimniecību atstāj arvien straujāk pieaugošā tehnoloģiju attīstība. Proti, digitālā vide līdz ar strauju tehnoloģiju un tīmekļa pieejamību veido jaunas industrijas ar lielu finanšu apgrozījumu, kas izkonkurē tradicionālās nozares, tādējādi ietekmējot arī globālo ekonomisko vidi.

3 komentāri