Francijas armija nogalina Mali džihādistu, kas saistīts ar žurnālistu slepkavībām

0 Komentāru
Francijas armija nogalina Mali džihādistu, kas saistīts ar žurnālistu slepkavībām
AFP/SCANPIX

Francijas armijas karavīri ir nogalinājuši Mali džihādistu, kurš tika turēts aizdomās par divu Francijas žurnālistu nolaupīšanu un noslepkavošanu 2013.gadā, piektdien paziņoja Francijas aizsardzības ministre Floransa Parlī.

Francijas spēki Sāhelas reģionā, 5.jūnijā veicot operāciju Mali ziemeļos, nogalināja četrus “teroristus”, tai skaitā Bajesu Ag Bakabo, kurš bija galvenais aizdomās turētais raidsabiedrības RFI žurnālistu Žislēnas Diponas un Kloda Verlona nāvē.

“Viņa neitralizēšana nozīmē ilgas gaidīšanas beigas,” sacīja ministre. Viņa piebilda, ka Bakabo tika nogalināts Agelhokas ciemā, kad viņš gatavoja uzbrukumu ANO miera spēkiem.

Žurnālistikas veterāni Dipona un Verlons 2013.gada novembrī tika nolaupīti Mali ziemeļu pilsētā Kidalā pēc tam, kad bija intervējuši tuaregu separātistu līderi.

Viņu līķi, kas bija ložu caururbti, tika atrasti dažas stundas pēc nolaupīšanas. Atbildību par slepkavībām uzņēmās grupējums “Al Qaeda Islāma Magrebā” (AQIM), raksturojot tās kā atriebību par Francijas lēmumu veikt intervenci Mali džihādistu grupējumu apkarošanai.

Francijas veiktā izmeklēšanā konstatēja, ka Bakabo, kurš bija arī pazīstams narkotiku tirgonis, vadīja pikapu, kas bija izmantots abu žurnālistu nolaupīšanai.

Cits AQIM kaujinieks Amada Ag Hama, kas bija saistīts ar šo RFI žurnālistu slepkavībām, 2015.gada maijā tika nogalināts reidā Mali ziemeļos.

0 Komentāru