Komentāri

Francijas Alpos avarējusi Vācijas aviokompānijas Germanwings Airbus A320 lidmašīna, kurā atradās 150 pasažieri un apkalpes locekļi. Glābējiem izdevies atrast avarējušās lidmašīnas melnās kastes, taču pagaidām nav informācijas par to, kura melnā kaste atrasta – tā, kas ieraksta pilota kabīnes sarunas vai tā, kas ieraksta lidojuma tehniskos parametrus.

“Izdzīvojušo šajā katastrofā nav” atzina Francijas transporta valsts sekretārs Alēns Vidalī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katastrofa notikusi neilgi pēc tam, kad pilots pārraidījis trauksmes signālu, viņš sacīja. Laika apstākļi tobrīd bijuši labi.

Lidmašīna “nogāzusies Estropa grēdā”, sacīja Vidalī. “Apvidus ir ieputināts, [sauszemes] transportam tas nav pieejams. Tomēr helikopteri to var pārlidot.”

Vācijas kanclere Angela Merkele paudusi šoku par aviokatastrofu un atcēlusi plānotos pasākumus, lai sekotu līdzi notikumu attīstībai, paziņojis valdības pārstāvis.

Kā pavēstīja Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs, avarējušās lidmašīnas atlūzas atrastas netālu no kāda ciema.

Lidmašīna bija ceļā no Spānijas pilsētas Barselonas uz Vācijas pilsētu Diseldorfu, bet tā nogāzusies starp Barselonetes un Diņas pilsētām Francijas dienvidaustrumos. Lidmašīna plkst.10.47 (plkst.11.47 pēc Latvijas laika) raidījusi trauksmes signālu.

“Trauksmes signāls tika reģistrēts plkst.10.47. Trauksmes signāls rādīja, ka lidmašīna bija 5000 pēdu augstumā nenormālā situācijā,” sacīja Vidalī.

Upuri, domājams, bijuši Vācijas, Spānijas un Turcijas pilsoņi, sacīja Francijas prezidents Fransuā Olands. Apgalvot, ka lidmašīnā nav bijuši Francijas pilsoņi, nevar, viņš piebilda.

Lidojumu portāls “Flightradar24”, izanalizējot lidmašīnas maršrutu, ziņo, ka tā pacēlusies 38 000 pēdu (aptuveni 12 500 metru) augstumā un pēc tam sākusi strauji nolaisties ar ātrumu 3000 līdz 4000 pēdu minūtē. Kā norāda eksperti, šāds augstuma samazināšanas ātrums ir raksturīgs lidmašīnām, kas veic nolaišanos.

Germanwings pieder Vācijas aviokompānijai Lufthansa. Uzņēmuma pārstāvji paziņojuši, ka ir informēti par notikušo, un vēlāk nāks klajā ar plašākiem paziņojumiem.

Avarējušais gaisa kuģis pirmo reizi reģistrēts pirms 24 gadiem, pamatojoties uz vietnes Planefinder.net sniegtajiem datiem, ziņo BBC.

Francijas prezidents Fransuā Olands paudis līdzjūtības avarējušās lidmašīnas tuviniekiem.

Lidojuma 4U9525 Airbus gaisa kuģis pazudis no radaru uztveres zonas plkst. 09.39 pēc Griničas laika.

Lasi vēl