Francijā virza ideju atļaut pacientiem ieslīgt dziļā un nesāpīgā miegā

Komentāri
Francijā virza ideju atļaut pacientiem ieslīgt dziļā un nesāpīgā miegā
Foto: LETA

Francijas likumdevēji sākuši izvērtēt likumprojektu, kas neglābjami slimiem pacientiem dotu iespēju izvēlēties dziļa un nepārtraukta miega stāvokli.

Šīs idejas kritiķi likumprojektu, kas ļautu neārstējami slimiem pacientiem Francijā tiesības pieprasīt iemidzināšanu dziļa un nepārtraukta miega stāvoklī, to jau ir nodēvējuši par “viegli maskētu eitanāzijas legalizāciju”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr pats likumprojekta autors norāda, ka tādā veidā slimnieki, kam atlicis dzīvot pavisam maz, varētu paši izlemt, kad sākt iemidzināšanu, faktiski atvadoties no realitātes.

Mēs runājam par atlikušajām dienām vai stundām, kurās cilvēks nenovēršami mirs. Viņš turpina ciest, neraugoties uz ārstēšanas metodēm, un turpina just sāpes, kuras nav iespējams remdēt. Šādos apstākļos man kā ārstam būtu jāsāk iemidzināšana, kas būtu dziļa, un šis miegs turpinātos līdz pacienta nāvei, norāda šā likumprojekta autors.

Viņš norāda, ka pēc šādām tiesībām ir liels pieprasījums, jo pacientiem ir tiesības neciest mokas līdz pat savai nāvei. Lai gan tā nav eitanāzija tās klasiskajā izpratnē, iemidzināšana ir pacientu solis ceļā uz nāvi, jo dziļā miega stāvoklis ir neatgriezenisks.

Atšķirībā no eitanāzijas, šajā gadījumā nāves brīdi nav iespējams prognozēt.

No Eiropas valstīm patlaban tikai Beļģijā, Nīderlandē un Šveicē ir atļauta brīvprātīgā eitanāzija, kad ārsti palīdz tiem pacientiem, kas vēlas mirt.

“Protams, tas ir eitanāzijas paveids, taču tā ir netiešā eitanāzija, kas man šķiet ļoti vardarbīga un liekulīga. Viņi dara visu iespējamo, lai jūs mirtu, bet viņi nezina, kad jūs mirsiet. Un tas var ilgt vairākas nedēļas. Viņi pārtrauc dot jums pārtiku un ūdeni, apgalvo, ka ciešanu nav, taču neviens par to nevar būt drošs, jo nav bijis šādā situācijā,” tikmēr norāda idejas oponenti.

Pat savā pašreizējā formā jaunais likumprojekts vismaz stiprinās prezidenta Fransuā Ollanda imidžu, jo viņš jau izcēlies kā sociālo reformu veicējs, legalizējot geju laulības.

Balsošana par jauno likumprojektu gaidāma 17. martā.

Lasi vēl