Francijā veselības sektora darbiniekiem nosaka obligātu vakcināciju pret Covid-19

1 komentārs
Francijā veselības sektora darbiniekiem nosaka obligātu vakcināciju pret Covid-19
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Pēc trauksmes, ko raisījis agresīvais Covid-19 delta paveids, Francijas valdība pieņēmusi lēmumu ieviest obligāto vakcināciju medicīnas darbiniekiem, vēsta TV3 Ziņas.

“Makrons grib vakcinēt Franciju!”, “Mobilizācija” un “Šoka terapija” – daži epiteti no otrdienas rīta laikrakstiem, kioska piedāvājumā.

Francijas prezidenta Emanuela Makrona uzruna pirmdienas, 12. jūlija, pievakarē sākās ar aicinājumu doties uz vakcinācijas kabinetiem, ņemot vērā, ka situācija ar delta jeb pirmo reizi Indijā atklātā vīrusa varianta izplatību kļūst neprognozējama.

“Kamēr vīruss aktīvi izplatīsies, mums būs jāsaskaras ar šādu situāciju,” skaidroja Francijas prezidents.

Tomēr drīz vien no aicinājuma visiem Makrons pievērsās pie prasību noteikšanas vairākām cilvēku grupām.

Emanuels Makrons, Francijas prezidents

“Vakcinācija būs obligāta aprūpes namu, slimnīcu, klīniku un pansionātu darbiniekiem un personālam. Tas stāsies spēkā nekavējoties.”

Līdz ar 15. septembri sāksies pārbaudes par vakcinācijas kursa iziešanu. Makrons gan neizslēdza, ka līdzīgas prasības varētu noteikt visiem frančiem.

“Raudzīsimies, kā situācija attīstās, taču mums nākas apdomāt jautājumu par obligātu vakcināciju visiem Francijas iedzīvotājiem. Es gan ticu aicinājumiem vakcinēties visiem!”

Runas efekts bija redzams acumirklī. Pirmdienas, 12. jūlija, vakarā novērots rekordliels vakcinācijas pieteikumu skaits – 920 000.

Parīzes ielās cilvēki neslēpa pārsteigumu un skepsi par pēkšņajām izmaiņām.

“Ņemot vērā, kas notiek ārpus valsts, mums jābūt uzmanīgiem!” bažījās Parīzes iedzīvotājs Filips Korsjē.

“Mani vecāki grib vakcinēties, taču cilvēki manā vecumā neuzskata to par nepieciešamu. Daži draugi vēlas vakcinēties, lai tiktu naktsklubos,” tā Parīzes iedzīvotāja Oriela Delaporte.

“Es tam nepiekrītu, taču, ja, piemēram, nebūšu vakcinēta septembrī, es vairs nesaņemšu atalgojumu!” strikta bija Parīzes iedzīvotāja Solena Manable.

Vērienīgas izmaiņas arī Covid-19 ierobežojumos – arvien plašāk tiks pieprasīta Covid-19 sertifikāta uzrādīšana.

Gabriels Atāls, Francijas valdības pārstāvis

“No nākamās trešdienas, 21. jūlija, Covid sertifikāts būs nepieciešams visos izklaides un kultūras pasākumos, kuros ir vairāk par 50 cilvēkiem.”

Sertifikātu, tāpat kā Latvijā, Francijā var saņemt pret Covid-19 vakcinētie, izslimojušie cilvēki vai tie, kuri nupat veikuši Covid-19 testu. Tomēr vairākkārtēja testēšanās nu būs apgrūtināta, jo testi gluži vienkārši vairs nebūs par brīvu.

“Kas jādara – jādara! Dzīve būs vieglāka, arī apmeklējot bārus, restorānus. Citādi mums būtu jāveic Covid-19 testi, kas drīz maksās 49 eiro,” atzina Parīzes iedzīvotājs Saša.

Pirmdien, 12. jūlijā, Francijā reģistrētā Covid izplatība mērena – atklāti 1200 gadījumu. Turpat pāri Lamanšam, Britu salās, jau 34 000 jaunu gadījumu dienas laikā.

1 komentārs