Komentāri
Francija vēl nav noteikusi datumu Mistral nodošanai Krievijai
FOTO: LETA

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns trešdien paziņojis, ka konkrēts datums karakuģu Mistral nodošanai Krievijai vēl nav noteikts. “Šajā posmā nekāds piegāžu datums nevar tikt noteikts,” parlamenta apakšpalātai paziņoja Ledriāns.

“Republikas prezidents ir teicis, ka galīgais lēmums nāks pareizajā brīdī, ņemot vērā atbildību, kas nāk līdz ar šo lēmumu, kas nav vienkāršs lēmums,” norādīja ministrs.

Francija 2011.gadā piekrita uzbūvēt un pārdot Krievijai divus desantkuģus. Atbilstoši sākotnējam plānam pirmo kuģi bija paredzēts piegādāt oktobrī vai novembrī, bet otro – 2015.gadā. Taču, ņemot vērā situāciju Ukrainā, Francija tika pakļauta lielam starptautiskās sabiedrības spiedienam attiecībā uz šo darījumu un septembrī atlika pirmā Mistral klases kuģa piegādi.

Francijai priekšā ir grūta izvēle. Līguma laušana tai izmaksātu miljardiem dolāru un apdraudētu daudzas darbvietas, bet kuģu piegāde Krievijai, visticamāk, izpelnīsies asu NATO kritiku un pastiprinās bažas Polijā un Baltijas valstīs.

Cerības, ka septembrī noslēgtais pamiers Austrumukrainā varētu dot pamatu karakuģu piegādei, izrādījušās maldinošas, jo kaujas Ukrainas austrumos turpinās un no reģiona pienāk ziņas, ka Krievija turpina iesūtīt tur savus militāros papildspēkus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl