Komentāri
Francija un Vācija ierosina reformēt Šengenas zonu
FOTO: LETA

Vācija un Francija ceturtdien aicinājušas reformēt Eiropas Savienības (ES) Šengenas zonu, lai cīnītos pret eiropiešu pievienošanos džihādistiem Irākā un Sīrijā. Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs sanāksmē Luksemburgā aicināja savus ES kolēģus ieviest Eiropas pasažieru vārdu reģistru un efektīvāku pārbaužu sistēmu lidostās.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs atbalsoja Kazenēva teikt, norādot, ka “trīs tūkstoši kaujinieku pametuši Eiropu, lai cīnītos džihādā un mēs nevēlamies, lai Eiropa kļūst pat terora eksportētāju”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pāri visam mēs nevēlamies, lai kaujās rūdīti kaujinieki atgriežas Eiropā un plāno uzbrukumus. Mums nepieciešami pasākumi gan nacionālā, gan Eiropas līmenī,” paziņoja de Mezjērs.

Kazenēvs norādīja, ka policijai uz Eiropas robežām vajadzētu pievienot aizdomīgo personu sarakstam arī kategoriju “ārvalstu kaujinieki”.

Šengenas zonā ietilpst 22 ES valstis un Norvēģija, Šveice, Lihtenšteina un Islande.

Francija ir mājvieta Eiropas lielākajai musulmaņu kopienai un, domājams, ka Francija devusi lielāko Rietumu džihādistu skaitu Sīrijas konfliktā.

Francijas premjerministrs Manuels Valss pagājušajā mēnesī parlamentam norādīja, ka džihādistu tīklos iesaistīti aptuveni 1000 Francijas pilsoņu, no kuriem aptuveni 580 devušies cīnīties uz Sīriju un Irāku.

Francijas parlaments septembrī apstiprinājis pretterorisma likumprojektu, kura mērķis ir novērst potenciālo džihādistu došanos uz Irāku, Sīriju vai citām konflikta zonām.

Aizdomīgajām personām aizliegums izbraukt no valsts varēs tikt piemērots uz sešiem mēnešiem un atjaunots uz laika periodu līdz diviem gadiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl