Francija un Polija aicina Krieviju pārtraukt atbalstīt kaujiniekus

0 Komentāru
Francija un Polija aicina Krieviju pārtraukt atbalstīt kaujiniekus
FOTO: SCANPIX

Francijas prezidents Fransuā Olands un Polijas premjerministre Eva Kopača piektdien aicināja nekavējoties pārtraukt uguni Ukrainas austrumos un Krievijai izbeigt atbalstīt kaujiniekus.

“Mēs steidzami aicinām Krieviju veicināt politisku risinājumu un pārtraukt visa veida palīdzību separātistiem Austrumukrainā,” teikts kopīgajā paziņojumā pēc sarunām Parīzē.

Olands arī aicināja steidzami sarīkot sarunas starp Ukrainu, Krieviju un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO).

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru