Francijā turpinās protesti pret augošajām degvielas cenām

0 Komentāru
Francijā turpinās protesti pret augošajām degvielas cenām
REUTERS/SCANPIX

Francijā turpinās protesti, kuros cilvēki iebilst pret augstajām degvielas cenām un gaidāmo nodokļu celšanu benzīnam un dīzeļdegvielai.

Pirmdienas pēcpusdienā kopumā 350 vietās Francijā bija novērotas dažādas demonstrācijas – viena no plašākajām notika pie Lamanša tuneļa iebrauktuves, kur cilvēki centās nobloķēt satiksmi. Tāpat protestētāji mēģināja aizšķērsot ceļu kravas automašīnām pie naftas produktu izplatīšanas punktiem.

Līdz šim pēc šiem protestiem policija aizturējusi 30 cilvēkus.

Visplašākās demonstrācijas notika sestdienas vakarā, kurās piedalījās vairāk nekā 200 000 cilvēku, tās aizritēja kopumā 2000 vietās visā valstī. Vairākās no tām protesti pārvērtušies haosā, un bojā gājusi arī kāda sieviete.

Cilvēki protestē pret augošajām degvielas cenām, kā arī gaidāmo nodokļa paaugstināšanu, kas benzīnu un dīzeļdegvielu sadārdzinās par vairākiem centiem litrā. Prezidenta Emanuela Makrona valdība tā centīsies atbalstīt atjaunojamos energoresursus.

Jāpiebilst, ka protestētāji sevi sauc par ”Dzeltenajām vestēm” – visi valkā automašīnās obligāti līdzi ņemamās atstarojošās vestes.

0 Komentāru