Komentāri

Francijā arī šodien, 10. janvārī, turpinās pretterorisma operācija. Parīzē un tās apkārtnē papildus dislocēti simtiem policistu. Visā valstī saglabāts paaugstinātas drošības režīms. Tiek meklēti līdzzinātāji teroristiem, kuri šonedēļ nogalināja 17 cilvēkus, šokējot visu pasauli.

Galvenā meklētā persona ir Hajata Bumedine. Viņa ir draudzene Amedijam Kulibali, kurš tika nogalināts, kad vakar policija iebruka košera veikalā Parīzē, kur vīrietis bija sagrābis ķīlniekus. Policijas meklētā Bumedine bijusi kopā ar Kulibali, kad ceturtdien uzbrukumā Parīzē viņš nogalināja policisti. 26 gadus vecā sieviete tiek raksturota kā bruņota un bīstama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz vienlaikus vakar policija uzsāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju gan Parīzes austrumos esošajā košera pārtikas veikalā, gan arī netālu no Parīzes Šarla de Golla lidostas, kur pēc pakaļdzīšanās brāļi Kuaši, kurus turēja aizdomās par slaktiņu žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, bija ielauzušies tipogrāfijā un sagrābuši ķīlniekus.

Francijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka vērienīgajā pretterorisma operācija bija iesaistīti 80 tūkstoši dažādu drošības dienestu darbinieki. Trīs dienas ilgušie notikumi, kas šokēja ne vien Franciju, bet arī visu pasauli, sākas trešdien ar 12 cilvēku noslepkavošanu satīras žurnāla redakcijā. Nākamajā dienā tika nogalināta policiste. Bet vakar ķīlnieku atbrīvošanas operācijā gāja bojā vēl četri cilvēki.

Noslēdzoties dramatiskajiem notikumiem, kuru dēļ gan joprojām tiek saglabāts paaugstinātas drošības režīms, Francijas prezidents Fransuā Olands pateicās drošības dienestiem par darbu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands:
Es vēlos izteikt atzinību par drosmi, drošsirdību un efektivitāti žandarmērijai, policijai un visiem, kuri piedalījās šajās operācijās. Es gribu pateikt, ka mēs esam lepni, mēs ar viņiem lepojamies, jo, kad tika saņemta pavēle, viņi vienlaikus uzsāka divas operācijas, kas abas beidzās vienādi. Viņi to darīja, lai glābtu ķīlnieku dzīvību un lai neitralizētu teroristus.

Atvieglojumu pauda arī iedzīvotāji, kuri aizdedza sveces, pieminot 17 bojāgājušos.

”Es, protams, izjūtu atvieglojumu, jo vismaz tie cilvēki, kuri bija atbildīgi par uzbrukumiem, vairs nevarēs nodarīt nekādu ļaunumu. Tomēr, vai vispār ir iespējams priecāties par nāvi? Es tā nedomāju. Es drīzāk vēlētos, lai viņi tiktu arestēti, ja tagad viņi nevarēs stāties tiesas priekšā,” vērtē Parīzes iedzīvotāja Morgane.

Lai solidarizētos ar Franciju pēc islāmistu uzbrukumiem, rīt Parīzē paredzēta nacionālās vienotības manifestācijā, kurā piedalīsies arī vairāku Eiropas valstu līderi, ieskaitot britu premjeru Deividu Kameronu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Parīzē būs arī Latvijas valdības vadītāja Laimdota Straujuma, lai pieminētu teroristu uzbrukumu upurus.

Lasi vēl