Francija sola iespaidīgus drošības pasākumus G7 samita laikā

1 komentārs
Francija sola iespaidīgus drošības pasākumus G7 samita laikā
AFP/SCANPIX

Sestdien Francijas piejūras pilsētā Biaricā sāksies G7 jeb pasaules ietekmīgāko valstu samits. Pilsētā un tās apkārtnē jau izvietoti tūkstošiem drošības uzturētāju, kā arī notverti iespējamu uzbrukumu plānotāji.

Pasaules spēcīgāko lielvaru līderu tikšanos vienmēr pavada protesta akcijas, kuras, iepriekš saskaņojot, ļauts organizēt, tomēr likumsargi vēlas gādāt par kārtību nelielajā Biskajas līča kūrortā.

Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs norāda, ka politiskie iebildumi ir vēlami funkcionējošā demokrātijā, tomēr nekārtību celšana netiks pieļauta. “13 200 policistu un žandarmu tiks mobilizēti samita laikā. Viņus atbalstīs bruņotie spēki, kas gādās par pretterorisma misijām, un gaisa telpas, kā arī jūras sargāšanu. Viņus atbalstīs arī Spānijas policisti. Strīdi par politiku ir pilnībā pieņemami, bet vardarbība – ir izslēgta. Mēs nepieļausim grautiņus un reaģēsim nekavējoties.”

Francijas mediji ziņo, ka jau aizturēti pieci cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par uzbrukuma plānošanu samitam, konkrēti, viesnīcai, kurā mitināsies valstu līderi samita laikā. Aicinājums uz vardarbību publicēts sociālajos tīklos, līdz ar to drošības spēki reaģējuši nekavējoties.

Pieteiktajās protesta akcijās dalībnieki vēlas pievērst uzmanību visdažādākajām problēmām, sākot ar nevienlīdzību un beidzot ar klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers nepiedalīsies Francijā gaidāmajā G7 valstu samitā, jo viņam veikta žultspūšļa izņemšanas operācija. Līdzās Francijai G7 dalībvalstis ir arī ASV, Itālija, Japāna, Kanāda, Lielbritānija un Vācija.

1 komentārs