Francijā seškārt pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits

2 komentāri
Francijā seškārt pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits
FOTO: LETA

Kopš Parīzes teroraktiem Francijā seškārt pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits, ceturtdien paziņojusi organizācija, kas seko līdzi šādiem gadījumiem.

Balstoties uz Francijas Iekšlietu ministrijas datiem, Nacionālā observatorija pret islamofobiju gada pirmajā ceturksnī reģistrējusi 222 pret musulmaņiem vērstus incidentus. 2014.gada pirmajā ceturksnī organizācija reģistrēja tikai 37 šādus gadījumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk incidentu – 178 – noticis janvārī pēc tam, kad brāļi Šerifs un Saīds Kuaši 7. janvārī Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Savukārt 8. janvārī Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, Amedijs Kulibali, kurš esot pazinis brāļus Kuaši, nošāva policisti, bet nākamajā dienā Parīzē iebruka košera veikalā, nogalinot četrus cilvēkus.

Observatorijas vadītājs Abdallahs Zekri norādīja, ka organizācija šādu pret musulmaņiem vērstu incidentu pieaugumu nav pieredzējusi, kopš 2011. gadā sāka savu darbību.

“Tā ir pirmā reize, kas esam reģistrējuši granātu mešanu vai ieroču pielietošanu,” viņš piebilda.

Zekri norādīja, ka uzbrukums Charlie Hebdo žurnālam un tam sekojošie terorakti nekādā veidā neattaisno šo naida uzliesmojumu vai atriebību pret Francijas musulmaņiem, kuri nav atbildīgi par teroristu rīcību vai vainīgi pie tās.

TOP komentāri

  • vientiesīc
  • ES
    0 0 0

    ES

    Es domāju tā-ja gribu dzīvot citā zemē, tad man jāpieņem tās zemes likumi un tradicijas, nevis jāpieprasa savi noteikumi.Ja es to nevaru, jādzīvo savā zemē ar saviem likumiem un dzives līmeni.Un tas jaievēro gan latviešiem Norvēģijā vai Anglijā, gan musulmaņiem Eiropas valstīs,gan krieviem citās valstīs.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl