Komentāri
Francijā sākusies Parīzes teroraktu organizatora Abdeslama tiesa; viņš atsakās sniegt liecības
Foto: EPA / LETA

Francija piektdien ar milzu interesi sekoja līdzi Parīzes slaktiņos apsūdzētā terorista gaitām. Viņam bija paredzēta pirmā noklausīšanās.

No stingrā režīma cietuma Parīzes piepilsētā, konvoja un lielu drošības spēku pavadīts, Salahs Abdeslams tika nogādāts Francijas galvenajā tiesas namā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā izmeklētāji, tā upuru tuvinieki bija cerējuši, ka noklausīšanās laikā Abdeslams atklās grupējuma rīcības motīvus un informēs par citiem džihādistu plāniem Eiropā. Pirms mēneša viņš bija pat izteicies, ka vēlas visu paskaidrot, taču šodien apsūdzētais vienkārši klusēja, un sēde beidzās bez rezultātiem.

“Noklausīšanās ir beigusies. Abdeslama kungs nolēma šodien tomēr nerunāt un izmantot tiesības klusēt. Miertiesnesis viņam jautāja – kāpēc, bet viņš nevēlējās paskaidrot savas klusēšanas iemeslus. Tā nu viņš šodien nerunāja. Redzēsim, kā būs vēlāk,” teic viņa advokāts Frenks Bertons.

Abdeslama pārstāvis presei pastāstīja, ka 26 gadīgais ieslodzītais jūtoties diskriminēts, jo pret viņu izturoties citādāk nekā pret pārējiem ieslodzītajiem. Proti, viņam nozīmēta 24 stundu video novērošana. Abdeslams tiek vainots 13. novembra teroraktos, kad Parīzē tika nežēlīgi noslepkavoti 130 cilvēki. Policijai viņu izdevās notvert Beļģijā pēc četru mēnešu ilgas bēguļošanas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl