Komentāri
Francija saglabā augstākās pakāpes terora draudu līmeni
FOTO: SCANPIX

Francijas premjerministrs Manuels Valls pirmdien paziņojis, ka uzbrukuma draudi valstī saglabājas “īpaši augsti” un ārkārtas drošības pasākumi pēc teroraktiem Kopenhāgenā tiks turpināti, cik ilgi tas būs nepieciešams.

Kad janvārī islāmistu uzbrukumos tika nogalināti 17 cilvēki, Francija norīkoja ap 10 000 militārpersonu apsargāt sabiedriskās vietas un izsludināja tūkstošiem jaunu vakanču izlūkdienestos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valls norādīja, ka abi uzbrukumi Kopenhāgenā nedēļas nogalē, kas bija vērsti pret sinagogu un vārda brīvībai veltītu pasākumu, apstiprinājuši nepieciešamību pagarināt pasākumus pret “islamofašismu”.

“Mēs šos pasākumus pagarināsim tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, tik ilgi, kamēr draudi saglabāsies tik augsti,” intervijā radiostacijai RTL norādīja Valls.

Vienlaikus Francijas policija sākusi izmeklēšanu saistībā ar vairāku simtu kapu pieminekļu apgānīšanu ebreju kapsētā Elzasas reģionā Francijas ziemeļaustrumos.

Atbildot uz Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu aicinājumu ebrejiem pamest Eiropu un emigrēt uz Izraēlu pēc Kopenhāgenas uzbrukumiem, Valls aicināja Francijas ebrejus palikt Francijā un apsolīja “iespējami stiprāko” tiesībsargāšanas iestāžu reakciju uz notikušo.

“Mans vēstījums Francijas ebrejiem ir šāds: Francija ir tikpat satriekta kā jūs, un Francija nevēlas, lai jūs to pamestu,” sacījis Valls.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl