Spēcīgas lietusgāzes izraisījušas plūdus Francijā; no kempingiem evakuēti 1600 cilvēku

0 Komentāru
Spēcīgas lietusgāzes izraisījušas plūdus Francijā; no kempingiem evakuēti 1600 cilvēku
Foto: AFP/Scanpix

Francijas glābšanas dienesti ceturtdien, 9. augustā, evakuēja apmēram 1600 cilvēkus, galvenokārt kempingu iemītniekus, trijos valsts dienvidu departamentos, kur spēcīga lietus dēļ ir pārplūdušas upes, paziņoja iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.

Evakuācijā un vietumis arī glābšanas darbos piedalījās vairāk nekā 400 ugunsdzēsēju un žandarmu, izmantojot helikopterus.

Stihija vissmagāk skāra Gāras departamentu, kur pārplūda Sēzas un Ardešas upes un tika evakuēti apmēram 750 cilvēku. Starp viņiem bija 119 bērni, tostarp daudzi no Vācijas, kas evakuēti no kempinga Senžiljēndeperolā.

Telekanāls BFM-TV ziņoja, ka ir bezvēsts pazudis 70 gadus vecs vācietis, kurš palīdzēja pieskatīt vācu bērnus šajā kempingā. Domājams, ka viņu ar visu autofurgonu aizskalojusi dubļu straume.

Autofurgons tukšs un sadragāts vēlāk tika atrasts pie upes. Pazudušā vīrieša meklēšanā iesaistījušies nirēji.

Četri vācu bērni tika nogādāti slimnīcā ar hipotermiju Baņolas pilsētā pie Sēzas upes. Vēl seši citi cilvēki tika hospitalizēti ar viegliem ievainojumiem, vēstīja Gāras žandarmērija savā “Facebook” lapā.

Evakuācija no kempingiem tika veikta arī Ardešas un Dromas departamentos.

Pēc karstuma perioda vairākus departamentus Francijas dienvidaustrumos un vidienē ceturtdien piemeklēja vētras un spēcīgs lietus.

Vētru dēļ valsts dienvidrietumos bez elektroapgādes palika aptuveni 17 000 māju.

Varasiestādes brīdināja, ka ir vajadzīgs laiks, lai plūdu ūdeņi kristos, un aicināja cilvēkus būt modriem.

0 Komentāru