Francijā pilnīgu kontroli pārņem armija; “pasaule, kādu to zinām, vairs nepastāv”

42 komentāri
Francijā pilnīgu kontroli pārņem armija; “pasaule, kādu to zinām, vairs nepastāv”
EPA/AFP/LETA

Francijā izsludinātais ārkārtas stāvoklis nozīmē to, ka valsts pārņem pilnīgu kontroli – proti, ja būs nepieciešams, karavīri var ienākt jebkurā mājā, armija var slēgt metro sistēmu, tāpat tagad ir slēgta Francijas robeža – neviens nedrīkst valstī iebraukt vai no tās izbraukt, ziņo Fox News.

Patlaban Parīzes ielās patrulē armija, sestdien būs slēgtas visas skolas un augstskolas. Tāpat ārkārtas stāvoklis Francijā nozīmē, ka valsts var pārņemt pilnīgu varu pār medijiem, ja būs nepieciešams.

“Pasaule, kādu to zinām tagad, vairs nepastāvēs,” tā notikušo teroraktu sēriju komentē Fox News. Tāda mēroga traģēdija Francijā vēl nav bijusi piedzīvota.

Patlaban informācija par notikušo vēl aizvien ir nekonkrēta – nav zināms konkrēts uzbrucēju skaits, kā arī tas, cik teroristiem ir izdevies aizbēgt.

Kopumā uzbrukumos – sprādzienos un apšaudēs – dažādās vietās Parīzē gājuši bojā 160 cilvēku.

Ķīlnieku krīze koncertzālē beigusies; uzbrucēji nošauti

Televīzijas tiešraidē – ziņās pēc jau notikušām apšaudēm un sprādzieniem Parīzē – Bataclan koncertzālē atskanējuši vēl pieci sprādzieni, tāpat bija dzirdami cilvēku kliedzieni. “Ķīlnieki tiek šauti nost viens pēc otra,” tā esot sacījis kāds no aculieciniekiem, ziņo Fox News.

Abi uzbrucēji – gados jauni vīrieši, aukstasinīgi slepkavas – tika nogalināti. Viens no viņiem pirms tam esot paziņojis, ka viņš pārstāv Islāma valsti.

Foto:

Parīzē vienlaikus notikuši vairāki terorakti; bojāgājušo skaits strauji aug

Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušas vairākas apšaudes. Bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 46 cilvēkiem. Savukārt vienā no Parīzes koncertzālēm saņemti 60–100 ķīlnieki, kas tika atbrīvoti ap plkst. diviem naktī.

42 komentāri