Francija pamazām sāks mīkstināt stingros Covid-19 ierobežojumus

Pievienot komentāru
Francija pamazām sāks mīkstināt stingros Covid-19 ierobežojumus
ZUMAPRESS / SCANPIX

Francija pamazām sāks mīkstināt stingros ierobežojumus, kas ieviesti Covid-19 izplatības savaldīšanai, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Par to 24. oktobrī uzrunā televīzijā paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons. Sākot no šīs sestdienas, 29. novembra, būs ļauts pamest mājas, lai pastaigātos vai sportotu līdz 20 kilometru rādiusā ap dzīvesvietu līdz trim stundām.  Darbu varēs atsākt arī veikali, kas bijuši slēgti vairākas nedēļas. Taču restorāniem jāpaliek slēgtiem vismaz līdz janvāra beigām.

No 15. decembra ierobežojumus iecerēts vēl mīkstināt, aizstājot tos ar komandantstundu no deviņiem vakarā līdz septiņiem rītā. Izņēmums būšot Ziemassvētku un Vecgada vakari 24. un 31. decembrī, kad būs ļauts brīvi pārvietoties, taču publiskas svinības būs liegtas.

Makrons arī pauda cerību, ka pirmās Covid-19 vakcīnas būs pieejamas lietošanai jau decembra beigās vai janvāra sākumā.

“Vakcinācija jāveic caurspīdīgi, skaidrojot katru soli. Vēlos arī uzsvērt, ka vakcinācija nebūs obligāta,” norāda Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Tāpat Makrons atgādināja, ka, stājoties spēkā atvieglojumiem, it sevišķi svētku laikā, francūžiem tomēr vajadzētu izvairīties no “bezjēdzīgas ceļošanas”.

Francijas mediķi un zinātnieki ir mudinājuši valdību neatlaist “grožus” pārāk strauji, lai izvairītos no pavasarī pieļautām kļūdām un neizraisītu jaunu saslimšanas vilni. Francijā līdz šim reģistrēti vairāk nekā 2,2 miljoni Covid-19 gadījumu un 50 000 ar šo slimību saistītu nāves gadījumu.

Lasi vēl: Ar īpašu valdības atļauju Francijā sāk tirgot Ziemassvētku eglītes