Francijā pagarināts ārkārtas stāvoklis; gatavojas jauniem teroraktu draudiem

2 komentāri

Bloķēti tilti, policisti ar automātiem, kas pārbauda garāmgājēju somas – šādā, teroraktu draudu gaisotnē, dzīvo Strasbūras iedzīvotāji un viesi.

Eiroparlamenta mītnes vietā paaugstināts trauksmes līmenis izziņots jau vairāk nekā gadu. Kā notiekošo uztver Eiroparlamenta deputāti un kāda atmosfēra jūtama pilsētā? No Strasbūras ziņo Jānis Zvērs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baiļu gaisotne Eiroparlamenta pilsētā ir jūtama, sevišķi – vecpilsētā. Tramvaji vairs neapstājas pašā pilsētas centrā, bet gan nedaudz ārpus tā. Ikvienam, kas vēlas iekļūt vecpilsētā, jāšķērso tilti, no kuriem daudzi ir slēgti, bet pie lielākajiem patrulē policisti ar automātiem, un liek uzrādīt somu saturu.

Bažām ir loģisks pamats – novembrī, pēc astoņu mēnešu ilgas izpētes, drošībnieki Marseļā un Strasbūrā aizturēja septiņus teroristus, kas plānoja uzbrukumus. Aizturētie, vecumā no 29 līdz 27 gadiem, visi ir marokāņu, un afgāņu izcelsmes. Viņi gaidīja ieroču piegādi, bet specdienesti izrādījās ātrāki.

Arī Eiroparlamenta deputāti atzīst, ka noskaņojums Eiropā un Francijā ir visai nedrošs. 

Bažas rada arī teroristu iekļūšana Eiropā līdz ar lielo bēgļu straumi. Ir teju neiespējami atsijāt, kurš patvēruma meklētājs patiešām bēg no kara šausmām un kurš ir vilks aitas ādā, proti, ieradies Eiropā, lai slepkavotu. Terora šausmas piedzīvojuši arī briti, kuriem gan pēdējo gadu laikā veiksmīgi izdevies izķert radikāļus un novērst viņu plānus. 

Francijas parlamenta apakšpalāta Nacionālā asambleja nolēmusi jau piekto reizi pagarināt ārkārtas stāvokli valstī līdz nākamā gada 15. jūlijam.

Ārkārtas stāvoklis, ar kuru policijai ir piešķirtas paplašinātas pilnvaras veikt kratīšanas un arestus, ir spēkā kopš 2015. gada novembrī Parīzē notikušajiem teroraktiem, kuros tika nogalināti 130 cilvēki. Satraukumu rada nākamgad aprīlī plānotās Francijas prezidenta vēlēšanas – šis notikums varētu likt teroristiem sarosīties, lai izplatītu bailes un neticību politiķiem.

TOP komentāri

 • Lelde
  0 0 0

  Lelde

  Kaut nospragtu visi tie muhamedi.Lai iet un savas zemes karo.Par ko vini karo to ka nelauj izplatities IS teroristiem.Ta pat skaidrs vini neapstatos tikai ar Siriju.Vini ir jaaptur.Jo vini paliek vien specigaki pat ierocus sev razo.Un ne jau bez parejo valstu palidzibas.Viss ir perkams musdienas.Cilveki pazudinas pasi sevi ar savu alkatibu.
 • Anda ...
  0 0 0

  Anda ...

  jālūdz, lai atļauj svinēt Svētkus mierīgi, tāpat kā kristieši atļauj viņu un citu reliģiju cilvēkiem svinēt viņu svētkus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl