Komentāri
Francijā noslēgusies prezidenta vēlēšanu pirmā kārta: par amatu cīnīsies Makrons un Lepēna
Foto: Scanpix

Francijā beigusies prezidenta vēlēšanu pirmā kārta. Visvairāk balsu ieguvuši centrists Emanuels Makrons un galēji labējā kandidāte Marina Lepēna. Tas nozīmē, ka viņi turpinās cīņu par prezidenta amatu otrajā kārtā.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Makrons saņēmis nepilnus 24% balsu, bet Lepēna – 21,4%. Tikmēr konservatīvais kandidāts Fransuā Fijons un kreisais ekstrēmists Žans Liks Melanšons katrs saņēmuši aptuveni 19,5% balsu. Lepēna un Makrons pauduši gatavību cīņai vēlēšanu otrajā kārtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Francija lemj ES nākotni

Reģistrēta viena no augstākajām vēlētāju aktivitātēm pēdējo 40-mit gadu laikā. Dati liecina, ka balsot devušies aptuveni 70% vēlētāju. Otrā vēlēšanu kārta gaidāma septītajā maijā, kad arī taps zināms, kurš būs nākamais Francijas prezidents.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl