Francijā mobilizēs 10 tūkstošus karavīru

0 Komentāru
Francijā mobilizēs 10 tūkstošus karavīru
Foto: AFP/LETA

Pēc teroristu uzbrukumiem satīras žurnāla redakcijai un košera veikalam Francija pieņēmusi lēmumu mobilizēt 10 tūkstošus karavīru, kā arī nosūtīt tūkstošiem likumsargu, kas apsargātu ebreju skolas, ziņo BBC.

Karavīri sāks darbu no otrdienas, un viņi tiks izvietoti ”jūtīgos rajonos”, paziņojis Francijas aizsardzības ministrs.

Šī ir pirmā reize, kad Francija mobilizē savus militāros spēkus šādā apjomā.

Jau ziņojām, ka vairāki desmiti pasaules līderu svētdien pievienojās Parīzē notiekošajā masu protestā pret islāmistu ekstrēmistu noziegumiem, paužot solidaritāti Francijai pēc satīriskā žurnāla redakcijā Charlie Hebdo sarīkotā asiņainā slaktiņa.

Šonedēļ sarīkotie slaktiņi bija asiņainākie uzbrukumi Francijā vairāk nekā pusgadsimta laikā, dziļi satricinot nāciju. Vienlaikus valstī pastiprinās jautājumi, kā Kuaši brāļiem, kas iepriekš nonākuši likumsargu redzeslokā par saistību ar teroristiem, varēja netraucēti sarīkot šādu uzbrukumu.

32 gadus vecais Šerifs Kuaši bija zināms džihādists. 2008.gadā viņš notiesāts par līdzdalību grupējumā, kas sūtīja kaujiniekus uz Irāku.

34 gadus vecais Saīds Kuaši 2011.gadā apmeklējis Jemenu, kur viņš izgājis apmācību kursu Al Qaeda atzara nometnē. Abi brāļi jau gadiem ilgi bijuši iekļauti ASV potenciālo teroristu sarakstā.

0 Komentāru