Francija 38 miljoniem pilsoņu maksās katram pa 100 eiro izmaksu pieauguma kompensēšanai

1 komentārs
Francija 38 miljoniem pilsoņu maksās katram pa 100 eiro izmaksu pieauguma kompensēšanai
AP/SCNAPIX

Francijas valdība ir paziņojusi par vienreizēju maksājumu 100 eiro apmērā katram pilsonim, kura neto ienākumi mēnesī ir 2000 eiro vai mazāk, lai palīdzētu kompensēt degvielas un enerģijas cenu kāpumu, vēsta “BBC”.

Tā saucamais “inflācijas pabalsts” automātiski pienāksies aptuveni 38 miljoniem franču, tostarp tiem, kuri nebrauc ar automašīnu un nepārvietojas arī ar motociklu.

Pirmie maksājumi strādājošajiem tiks piešķirti decembra beigās. Tikmēr ierēdņi, studenti un pensionāri savu atbalstu iegūs 2022. gada sākumā.

100 eiro maksājums būs bez nodokļiem, un Francijas premjerministrs sacīja, ka tas valdībai izmaksās 3,8 miljardus eiro. Tas būtu daudz mazāk nekā degvielas nodokļa samazināšanas izmaksas, viņš teica.

Francijas prezidents Emanuels Makrons ir sešu mēnešu attālumā no gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, un enerģijas cenu kāpums draud izraisīt jaunu masu protestu vilni.

Tikmēr Francjas premjerministrs sacīja, ka esošie mājsaimniecību gāzes cenu griesti būs spēkā līdz 2022. gada beigām, jo ​​bija paredzams, ka pasaules enerģijas cenas samazināsies tikai pakāpeniski.

Aptuveni 13 miljoni pensionāru un divas trešdaļas studentu Francijā būs starp tiem, kas saņems 100 eiro pabalstu. Tas tiks arī apmēram pusei no visiem strādājošajiem, jo ​​2000 eiro ir vidējie neto ienākumi mēnesī darba ņēmējiem Francijā.

Arī autovadītājus šajā valstī skārušas strauji augošās degvielas cenas – Francijā vidēji dīzeļdegviela pieaugusi līdz rekordam – 1,56 eiro par litru, bet bezsvina benzīns – līdz 1,62 eiro litrā, vēsta laikraksts “Le Mond”.

1 komentārs