Francija kavēsies ar karakuģa piegādi Krievijai

Komentāri
Francija kavēsies ar karakuģa piegādi Krievijai
Foto: AFP/SCANPIX

Lai arī Francija nav lēmusi pilnībā lauzt līgumu par bāzes kuģu ”Mistral” piegādi Krievijai, Parīze līguma izpildi ir apturējusi līdz novembrim.

Šā brīža notikumi Ukrainā neļauj Krievijai piegādāt pirmo no diviem helikopteru bāzes kuģiem, teikts Francijas prezidenta Fransuā Olanda trešdien izplatītajā paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajam kuģim Krievijas ostās bija jāpienāk oktobrī vai novembrī, bet otro bija plānots piegādāt nākamgad. Taču tagad kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklājis, ka lēmums apturēt līguma izpildi no jauna tiks izvērtēts novembrī.

Krievijas aizsardzības ministrs Jurijs Borisovs sacīja, ka Krievijai Francijas lēmums ir nepatīkams, bet tā neesot traģēdija.

Francijas lēmumu vismaz uz mēnesi apturēt karakuģa piegādi Krievijai atzinīgi novērtējušas ASV.

Zināms, ka līguma neizpilde Francijai var izmaksāt miljardu eiro.

”Mistral” kuģi spēj pārvadāt 16 helikopterus, lielu skaitu karavīru un automašīnu. To piegāde būtiski uzlabotu Krievijas militāro potenciālu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl