Komentāri
Francijā karstuma vilnis laupījis 700 cilvēku dzīvības
FOTO: SCANPIX

Karstuma vilnis, kas šomēnes skāra Franciju, izraisījis 700 cilvēku nāvi, otrdien paziņojusi Veselības ministrija, kas to izsecinājusi, pamatojoties uz faktu, ka laikā no 29. jūnija līdz 5. jūlijam, kad Franciju skāra karstuma vilnis, valstī tika reģistrēti par 7% vairāk miršanas gadījumu nekā tajā pašā laika posmā pērn.

Karstajās dienās slimnīcā tika ievietoti 3600 cilvēku un gandrīz 1500 cilvēku vērsās pie sava vietējā ārsta ar sūdzībām par karstuma izraisītām problēmām, paziņoja ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parīzē gaisa temperatūra karstuma viļņa laikā sasniedza gandrīz 40 grādus pēc Celsija, un daudzviet valstī tika pārspēti karstuma rekordi.

Tomēr salīdzinājumā ar 2003. gadu šis karstuma vilnis vēl prasījis maz upuru. 2003. gadā lielais karstums izraisīja aptuveni 15 000 cilvēku nāvi.

Pēc šīs traģēdijas valdība izstrādāja brīdinājuma programmu ar trim trauksmes līmeņiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl