Francija kāpinājusi vakcinācijas aptveri nabadzīgākās sabiedrības daļas vidū

0 Komentāru
Francija kāpinājusi vakcinācijas aptveri nabadzīgākās sabiedrības daļas vidū
AP/SCANPIX

Līdzīgi kā Latvijā, daudzviet Francijā vakcinācijas tempu palielināšanai tiek organizēta izbraukuma vakcinācija – pēdējās nedēļās akcents likts uz nabadzīgāko valsts reģionu aptveršanu, kas arī devis zināmus rezultātus, vēsta TV3 Ziņas.

Sēnas-Sendenī rajons uz ziemeļiem no galvaspilsētas Parīzes. Šeit dzīvo daudz imigrantu, arī tādi, kuriem ir grūti sazināties franču valodā.

Vairāk nekā ceturtā daļa iedzīvotāju šeit, Sēnas-Sendenī rajonā, dzīvo zem nabadzības sliekšņa. Kad Francijā sāka izplatīties Covid-19 tieši Sēnas-Sendenī rajonā tika fiksēts augstākais mirstības līmenis.

Ņemot vērā faktu, ka medicīniskā aprūpe daudziem vietējiem nav pieejama, tieši šeit darbojas viens no izbraukuma vakcinācijas centriem.

Manuela Buvala, vietējā iedzīvotāja

“Es pati vakcinējos aptiekā, taču daudziem tā ir problēma, jo atrodas patālu no šīs vietas. Fakts, ka vietējiem ir iespējas vakcinēties, nepametot rajonu, ir ļoti labs risinājums.”

Patlaban Francijā pilnībā vakcinēti ir 57% iedzīvotāju, savukārt pirmo poti saņēmis 71%. Pēdējo nedēļu uzrāviens lielā mērā tiek skaidrots gan ar prezidenta Emanuela Makrona paziņojumu jūlijā, ka bez vakcinācijas sertifikāta daudzi no pakalpojumiem iedzīvotājiem būs liegti, gan arī aktivitātēm nabadzīgāko sabiedrības slāņu vakcinācijā, tieši rīkojot izbraukuma pasākumus.

“Kad tika izziņots, ka nevakcinētajiem tiks liegta liela daļa sociālās dzīves, jo nevarēs apmeklēt restorānus, kinoteātrus vai muzejiem, tas neizbēgami mudināja cilvēkus vakcinēties,” sacīja pašvaldības pārstāvis Žans-Babtists Borsali.

Francija ir arī to valstu starpā, kura septembrī iedzīvotājiem vecākiem par 80 gadiem vēlas piedāvāt trešo Covid-19 vakcīnu. Pasaules Veselības organizācija gan aicinājusi ar to nesteigties, jo daudzviet pasaulē trūkst devu pat pirmajām devām.

0 Komentāru