Komentāri
Francija: Islāmistu kaujinieku uzbrukuma draudi Eiropā ir reāli
FOTO: SCANPIX

Islāmistu kaujinieku uzbrukuma draudi Eiropā ir reāli, un visām Eiropas Savienības (ES) valstīm jāturpina cīnīties pret to, piektdien paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs. “Ir riski, kas šodien ir reāli un kas prasa vispārēju mobilizāciju,” pēc ES valstu iekšlietu ministru tikšanās Briselē paziņoja Kazenēvs.

Sanāksmē ministri apsprieda draudus, ko rada Eiropas pilsoņi, kas dodas cīnīties uz Irāku un Sīriju, un pēc tam var atgriezties savā valstī ar domu pastrādāt teroraktus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ES pretterorisma koordinators Žils de Keršovs septembrī paziņoja, ka saskaņā ar viņu aplēsēm džihādistu kaujiniekiem Sīrijā un Irākā pievienojušies jau aptuveni 3000 eiropiešu.

Kāda Eiropas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, aģentūrai AFP norādīja, ka islāmistu kaujinieku uzbrukums Eiropā ir ne tikai reāls, bet ļoti iespējams.

Kāds cits avots norādīja, ka motivācija pievienoties džihādistiem būs spēkā, kamēr vien turpināsies konflikti Sīrijā un Irākā.

Kazenēvs norādīja, ka Francijā to personu skaits, kas iesaistījušies džihādistu tīklos, kopš gada sākuma palielinājies par 89%.

Francijas rīcībā esošie dati liecina, ka džihādistu tīklā iesaistījušies aptuveni 1150 Francijas pilsoņu, no kuriem 300 līdz 350 cīnās konflikta zonās, vairāk nekā 50 jau ir miruši un aptuveni 200 atgriezušies Francijā. Pārējie darbojas kā atbalstītāji un jaunu kaujinieku vervētāji.

Keršovs norādīja, ka drošības dienestu amatpersonas ne tik daudz satrauc liela koordinēta terorakta iespējamība, kā atsevišķi mazāki uzbrukumi, līdzīgi kāds maijā notika Ebreju muzejā Briselē, kur tika nogalināti četri cilvēki.

“Ikviena valsts strādā pie uzbrukumu novēršanas savā teritorijā. Mēs to darām Francijā. Operācijas, aresti [..] ir katru dienu, lai tas nenotiktu,” norādīja Keršovs.

“Es esmu pieradis teikt, ka nulle piesardzības ir līdzvērtīga 100% riska, bet 100% piesardzības nesamazina risku līdz nullei,” viņš piebilda.

Francijas parlaments pagājušajā mēnesī pieņēma pretterorisma likumu, kas aizliedz cilvēkiem pamest valsti, ja viņi tiek turēti aizdomās par nolūku pievienoties džihādistiem Sīrijā.

Bet Kazenēvs, līdzīgi kā Keršovs, atbalsta arī citus risinājumus, kā cīnīties pret Eiropas pilsoņu pievienošanos džihādistiem.

Viena no idejām, pret ko gan iebilst Eiropas Parlaments (EP), ir izveidot ES mēroga sistēmu apmaiņai ar gaisa satiksmes pasažieru vārdu reģistriem (“European Passenger Name Record” – PNR), kas ļautu valstīm izsekot iespējamos kaujiniekus.

EP bažījas, ka šāda sistēma kaitētu personas datu aizsardzībai.

Kazenēvs norādīja, ka nepieciešamas atrast kompromisu, ņemot vērā EP bažas, kas ir pamatotas.

“Tiklīdz garantijas datu aizsardzībai tiks dotas, Eiropas Parlamentam apmaiņā pret to jāpieņem doma, ka cīņa ar terorismu bez Eiropas PNR ir daudz grūtāka nekā, ja mums būtu visi tam vajadzīgie instrumenti,” norādīja Kazenēvs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl