Komentāri
Francija ieviesīs brīvprātīgu militāro dienestu problemātiskiem jauniešiem
FOTO: SCANPIX

Francijas prezidents Fransuā Olands šonedēļ nācis klajā ar jaunu iniciatīvu – brīvprātīgu militāro dienestu problemātiskiem jauniešiem. Iniciatīvas mērķis ir sniegt šādiem jauniešiem stabilitāti un palīdzēt apgūt dzīvei nepieciešamās pamatiemaņas, piemēram, punktualitāti un pieklājību, un vienlaikus paplašināt Francijas Bruņotos spēkus.

Militārajā dienestā plānots uzņemt 1000 jaunu cilvēku vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuri pametuši skolu vai nāk no nelabvēlīgām ģimenēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz 2016. gadam vietu skaitu iecerēts dubultot.

Jauniešiem dienestā būs jāpavada seši mēneši vai gads, kura laikā viņi apgūs dažādas dzīvei nepieciešamās iemaņas militāras disciplīnas apstākļos.

Ideja par šādu dienestu pēdējās desmitgadēs attīstīta Francijas aizjūras teritorijās, piedāvājot dienestu izgājušajiem labākas iespējas, atgriežoties civilajā dzīvē.

“Mērķis ir dot otro iespēju nodarbinātībā tiem, kas mēģina atrast darbu,” laikrakstam “Le Parisien” norādīja Francijas aizjūras teritoriju ministre.

Francijas Nodarbinātības ministrijas jaunākie dati liecina, ka bezdarbnieku skaits Francijā martā sasniedzis rekordaugstu līmeni – 3,51 miljonu, kas ir par 0,4% vairāk nekā februārī.

Īpaši smagi bezdarbs skāris jaunus cilvēkus, pirmdien atzina ministrija.

Šādā situācijā prezidenta jaunākā iniciatīva par militāro dienestu jauniešiem var izrādīties nepietiekama.

Olands ir solījis nekandidēt uz pārvēlēšanu prezidenta amatā 2017. gadā, ja viņam neizdosies mainīt arvien augošā bezdarba tendenci.

Francija atteicās no obligātā militārā dienesta 1997. gadā, bet pēc traģiskajiem islāmistu uzbrukumiem Parīzē šā gada janvārī, kad dzīvību zaudēja 17 cilvēki, vairāki likumdevēji ir aicinājuši to atjaunot.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl