Francija gatavojas karstuma vilnim; Parīzē temperatūra var pārsniegt +40 grādus

Pievienot komentāru
Francija gatavojas karstuma vilnim; Parīzē temperatūra var pārsniegt +40 grādus
REUTERS/SCANPIX

Vairākas Rietumeiropas valstis gatavojas iespaidīgam karstuma vilnim un rekordu krišanai. Īpaši brīdinājumi un drošības programmas ieviestas Francijas galvaspilsētā Parīzē, kur dažādu apstākļu ietekmē komforta temperatūra var krietni vien pārsniegt +40 grādus pēc Celsija.

Valsts vēlas izvairīties un novērst 2003. gada karstuma viļņa nestās veselības problēmas tūkstošiem cilvēku, īpaši vecāka gadagājuma iedzīvotājiem. Valsts televīzijā, sabiedriskajā transportā un daudzviet citur šobrīd izplatīti paziņojumi, aicinot dzert pietiekami daudz ūdens, kā arī apraudzīt sev blakus esošos seniorus.

“Esam cīnījušies ar karstuma viļņiem. Šis ilgs mazāk nekā nedēļu, tomēr tuvākajos gados Parīze var piedzīvot arī tādus, kas ilgst vienu, divus vai pat trīs mēnešus. Mēs arī ļoti labi zinām, ka tādā pilsētā kā Parīze, kas veidota no akmens, cilvēkiem būs ļoti, ļoti grūti izturēt,” norāda Parīzes pašvaldības vadītāja Anne Idalgo.

Lielākās bažas Francijas atbildīgajām iestādēm un ārstiem karstuma viļņa laikā ir arī par veco ļaužu pansionātiem, kuros nav pieejami gaisa kondicionieri. Arī citi pilsētas iedzīvotāji brīdināti neatrasties saulē.