Francijā bijušā policista pēcnāves DNS ekspertīze izbeidz 35 gadus ilgušas sērijveida slepkavas medības

0 Komentāru
Francijā bijušā policista pēcnāves DNS ekspertīze izbeidz 35 gadus ilgušas sērijveida slepkavas medības
REUTERS/SCANPIX

Francijā bijušā policista pēcnāves DNS ekspertīze izbeigusi 35 gadus ilgušus sērijveida slepkavas meklējumus, vēsta “BBC”.

Bēdīgi slavenā sērijveida slepkavas noziegumi gadu desmitiem bijuši mīkla Francijā, bet tagad tiek apgalvots, ka bijušais militārās policijas virsnieks pirms nāves ir atzinis, ka pats bijis slepkava, kas pazīstams kā “Le Grêlé” [no franču val. “Sveiciens”].

Par Fransuā Verovu dēvētā vīrieša DNS ir saskaņots ar vairākās nozieguma vietās atrastajiem paraugiem, kas saistīti ar “Le Grêlé”.

Attiecīgā noziedznieka paveiktās slepkavības un izvarošanas šokēja Parīzi laikā no 1986. līdz 1994. gadam, bet līdz šim nekad netika atrisinātas.

Starp viņam piedēvētajiem šokējošajiem noziegumiem bijusi 11 gadus vecās Sesīlas Blohas slepkavība. Tika ziņots, ka viņa pazudusi pēc tam, kad 1986. gadā neieradās skolā Fontenblo pilsētā.

59 gadus vecais vīrietis, kurš tika atrasts miris, bija žandarms un vēlāk devās pensijā. 24. septembrī policija viņu izsauca, lai pēc piecām dienām gūtu DNS paraugu. Viņa sieva 27. septembrī ziņoja par vīra pazušanu, līdz vīrieša līķis tika atrasts īrētā dzīvoklī Vidusjūras piekrastē kopā ar piezīmi par pašnāvību.

Prokurori apgalvo, ka viņa DNS atbilst pierādījumiem, kas atrasti vairākās nozieguma vietās.

“Le Grêlé” attēls gadu desmitiem karājās pie Parīzes tiesu policijas kriminālbrigādes sienām.

0 Komentāru