Francijā ar likumu aizliedz kārnas modeles

Pievienot komentāru
Francijā ar likumu aizliedz kārnas modeles
FOTO: LETA

Francijā turpmāk ļoti tievām modelēm būs jāuzrāda ārsta izziņa, kurā apstiprināts, ka viņas ir veselas. Likums, ko kritizējušas modeļu aģentūras, bet atzinīgi novērtējusi sabiedrība, arī paredz, ka žurnālos publicētajām fotogrāfijām, kurās mākslīgi pielabots modeles siluets, būs jānorāda, ka tās ir ”pielabotas”.

Likums, par kuru parlamentā tika spriests jau pavasarī, paredz sodīt modes namus un aģentūras, kas pieņem darbā modeles ar neveselīgu ķermeņa masas indeksu.

Tādējādi Francija, kas ir mājvieta desmitiem miljardu eiro vērtam modes un luksusa preču tirgum, pievienojas Itālijai, Spānijai un Izraēlai, kurās jau ir spēkā likumdošana, kas aizliedz pārlieku kārnām modelēm parādīties modes skatēs vai reklāmas kampaņās.

Lai iegūtu darbu aģentūrā, turpmāk modelēm Francijā nāksies uzrādīt sertifikātu, kas apliecina, ka viņu ķermeņa masas indekss ir vismaz 18 attiecībā pret 175 centimetru garu augumu.

Likums paredz regulāras pārbaudes. Pieķertie pārkāpēji riskē ar bargiem sodiem – naudas sodu līdz pat 75 tūkstošiem eiro – vai brīvības atņemšanu uz 6 mēnešiem.

Daži eksperti gan norāda, ka problēma ir nevis modelēs, kas jau no dabas ir slaidas, bet gan koriģētajās žurnālu fotogrāfijās, kurās modeles tiek padarītas vēl kārnākas, nekā viņas ir patiesībā. Tādā veidā jaunām meitenēm, kas vēlas kļūt par modelēm, tiek dots nepareizs priekšstats par to, kādām viņām būtu jāizskatās. Francijā ar anoreksiju sirgst apmēram 30 līdz 40 tūkstoši cilvēku, to vairākums – pusaudži.