Francijā aizturēts valsts bijušais prezidents Sarkozī

1 komentārs
Francijā aizturēts valsts bijušais prezidents Sarkozī
Foto: Reuters / LETA

Otrdienas rītā policija aizturējusi Francijas kādreizējo prezidentu Nikolā Sarkozī lietā par Lībijas iespējamo saistību ar politiķa priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu 2007. gadā.

Atsaucoties uz franču mediju “Le Monde”, portāls “meduza.io” raksta, ka Sarkozī ieradies uz tiesas noklausīšanos Francijas pilsētā Nanterē, kur policija arī veikusi aizturēšanu.

Sarkozī pirmo reizi stājās tiesas priekšā lietā, kas vēl tika uzsākta 2013. gada aprīlī. Tiesībsargājošajām instancēm tagad ir 48 stundas, lai nolemtu, kādu drošības līdzekli piemērot bijušajam prezidentam.

Nikolā Sarkozī prezidenta postenī atradās no 2001. līdz 2012. gadam. Savukārt 2012. gadā notikušajās vēlēšanās Sarkozī otrajā kārtā atzina Fransuā Olānda kandidatūru.

Jāpiebilst, ka 2011. gada martā Libijas bijušā līdera Muamara Kadāfi dēls Saifs paziņoja, ka viņa tēvs sponsorējis Sarkozī priekšvēlēšanu kampaņu, piešķirot vismaz 50 miljonus eiro. 2012. gada martā izdevums “Mediapart” publicēja dokumentus, kas apliecinot Sarkozī un Kadāfi saistību. Sarkozī gan to nosauca par falsifikāciju.

1 komentārs