Francijā aizliegs kārnas modeles; aģentūrām draudēs pat cietumsods

Komentāri
Francijā aizliegs kārnas modeles; aģentūrām draudēs pat cietumsods
FOTO: SCANPIX

Francijas parlamenta apakšpalāta piektdien aizliegusi pārlieku kārnu modeļu izmantošanu. Modeļu aģentūru vai modes namu pārstāvjiem, kas tādu modeli pieņēmuši darbā, varēs tikt piemērota līdz pat 75 000 eiro liela sodanauda un līdz sešiem mēnešiem ilgs cietumsods.

Sociālistu deputāts un ārsts Olivjē Verans, kurš ierosināja nule kā apstiprinātos likuma grozījumus, norādīja, ka šādu sodu iespējamība atstās ietekmi uz visu sektoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Francijas veselības ministre Marisola Turēna iepriekš uzsvēra, ka jaunām modelēm būtu labi jāēd un jārūpējas par savu veselību.

“Šis ir svarīgs vēstījums jaunām sievietēm, kas uzskata šīs modeles par estētisku piemēru,” norādīja ministre.

Tomēr modeļu aģentūras, kas protestēja pret šāda aizlieguma pieņemšanu, bažījas, ka tas ietekmēs franču modeļu konkurētspēju.

Francijas parlaments ceturtdien atbalstīja arī likuma grozījumus, kas par anoreksijas glorificēšanu ļauj piemērot cietumsodu līdz vienam gadam vai arī 10 000 eiro naudassodu.

Parlamenta deputāti atbalstīja grozījumus sabiedrības veselības likumā, ļaujot sodīt ikvienu, kurš “provocē cilvēkus uz pārmērīgu kārnumu, iedrošinot ilgstošus ēšanas ierobežojumus, kas varētu radīt nāves draudus vai tiešā veidā kaitēt veselībai”.

Francijā ar anoreksiju slimo apmēram 40 000 cilvēku, no kuriem 90% ir sievietes un meitenes.

Jaunie grozījumi vērsti pret tā saucamajām proanoreksijas vietnēm, kas lasītājus mudina badoties. Tās “var iegrūst cilvēku anoreksijas apburtajā lokā, taču līdz šim nebija iespējams pret to cīnīties”, norāda grozījumu ierosinātājas Moda Olivjē un Katrīna Kutele.

Likuma grozījumi ir “nepieciešami” un “nesašķobīs vārda brīvību internetā”, norāda Olivjē un Kutele.

Lasi vēl