Komentāri
Francijā aizliegs kārnas modeles; aģentūrām draudēs pat cietumsods
FOTO: SCANPIX

Francijas parlamenta apakšpalāta piektdien aizliegusi pārlieku kārnu modeļu izmantošanu. Modeļu aģentūru vai modes namu pārstāvjiem, kas tādu modeli pieņēmuši darbā, varēs tikt piemērota līdz pat 75 000 eiro liela sodanauda un līdz sešiem mēnešiem ilgs cietumsods.

Sociālistu deputāts un ārsts Olivjē Verans, kurš ierosināja nule kā apstiprinātos likuma grozījumus, norādīja, ka šādu sodu iespējamība atstās ietekmi uz visu sektoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Francijas veselības ministre Marisola Turēna iepriekš uzsvēra, ka jaunām modelēm būtu labi jāēd un jārūpējas par savu veselību.

“Šis ir svarīgs vēstījums jaunām sievietēm, kas uzskata šīs modeles par estētisku piemēru,” norādīja ministre.

Tomēr modeļu aģentūras, kas protestēja pret šāda aizlieguma pieņemšanu, bažījas, ka tas ietekmēs franču modeļu konkurētspēju.

Francijas parlaments ceturtdien atbalstīja arī likuma grozījumus, kas par anoreksijas glorificēšanu ļauj piemērot cietumsodu līdz vienam gadam vai arī 10 000 eiro naudassodu.

Parlamenta deputāti atbalstīja grozījumus sabiedrības veselības likumā, ļaujot sodīt ikvienu, kurš “provocē cilvēkus uz pārmērīgu kārnumu, iedrošinot ilgstošus ēšanas ierobežojumus, kas varētu radīt nāves draudus vai tiešā veidā kaitēt veselībai”.

Francijā ar anoreksiju slimo apmēram 40 000 cilvēku, no kuriem 90% ir sievietes un meitenes.

Jaunie grozījumi vērsti pret tā saucamajām proanoreksijas vietnēm, kas lasītājus mudina badoties. Tās “var iegrūst cilvēku anoreksijas apburtajā lokā, taču līdz šim nebija iespējams pret to cīnīties”, norāda grozījumu ierosinātājas Moda Olivjē un Katrīna Kutele.

Likuma grozījumi ir “nepieciešami” un “nesašķobīs vārda brīvību internetā”, norāda Olivjē un Kutele.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl