Francijā aicina atjaunot nāvessodu

0 Komentāru
Francijā aicina atjaunot nāvessodu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēc uzbrukuma žurnāla Charlie Hebdo (Šarlī Ebdo) redakcijā Francijas Nacionālās frontes partijas priekšsēdētāja Marina Le Pena aicinājusi valstī atjaunot nāves sodu.

Politiķe medijiem sacīja, ka vēlas, lai Francija par nāvessoda atjaunošanu rīkotu referendumu. Uzbrukumā redakcijai vainojams radikālais islāms un šī fakta noliegšana un ignorēšana vairs nav iespējama, sacīja politiķe.

Atgādināsim, ka šo augstāko soda mēru Francijā atcēla 1981. gadā.

Patlaban Francijā varas iestādes ir mobilizējušas 88 tūkstošus tiesībsargājošo iestāžu darbinieku, lai pastiprinātu drošību valstī pēc uzbrukuma žurnāla redakcijai.

Tāpat Francijā tiek plānots pastiprināt drošību mediju redakcijās, kā arī reliģiskajās un valsts iestādēs un arī skolās.

Karikatūru iknedēļas žurnāls Charlie Hebdo tika izveidots pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uz cita satīras žurnāla bāzes. 1981. gadā izdevums zaudēja popularitāti un tika slēgts, savukārt 1992. gadā atdzima no jauna iemantojot stabilu lasītāju loku.

Charlie Hebdo pēdējā numura cena izsolē pārsniedz 70 tūkstošus eiro

Jau dažas stundas pēc trešdienas uzbrukuma franču satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai, kurā tika noslepkavoti 12 cilvēki, izdevuma pēdējā numura cena interneta izsolēs pārsniedza 70 000 eiro.

0 Komentāru