Francijā aicina atjaunot nāvessodu

Komentāri
Francijā aicina atjaunot nāvessodu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēc uzbrukuma žurnāla Charlie Hebdo (Šarlī Ebdo) redakcijā Francijas Nacionālās frontes partijas priekšsēdētāja Marina Le Pena aicinājusi valstī atjaunot nāves sodu.

Politiķe medijiem sacīja, ka vēlas, lai Francija par nāvessoda atjaunošanu rīkotu referendumu. Uzbrukumā redakcijai vainojams radikālais islāms un šī fakta noliegšana un ignorēšana vairs nav iespējama, sacīja politiķe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atgādināsim, ka šo augstāko soda mēru Francijā atcēla 1981. gadā.

Patlaban Francijā varas iestādes ir mobilizējušas 88 tūkstošus tiesībsargājošo iestāžu darbinieku, lai pastiprinātu drošību valstī pēc uzbrukuma žurnāla redakcijai.

Tāpat Francijā tiek plānots pastiprināt drošību mediju redakcijās, kā arī reliģiskajās un valsts iestādēs un arī skolās.

Karikatūru iknedēļas žurnāls Charlie Hebdo tika izveidots pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uz cita satīras žurnāla bāzes. 1981. gadā izdevums zaudēja popularitāti un tika slēgts, savukārt 1992. gadā atdzima no jauna iemantojot stabilu lasītāju loku.

Charlie Hebdo pēdējā numura cena izsolē pārsniedz 70 tūkstošus eiro

Jau dažas stundas pēc trešdienas uzbrukuma franču satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai, kurā tika noslepkavoti 12 cilvēki, izdevuma pēdējā numura cena interneta izsolēs pārsniedza 70 000 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl